Dijital Konuşma Terapisi 

İngiliz girişim Naolo, çevrimiçi terapi ve tedavileri birleştiren bir platform ile çocuklar için konuşma terapisini daha erişilebilir hale getiriyor. 

Birleşik Krallık’ta her 30 kişilik ilkokul sınıfında iki öğrencinin gelişimsel dil bozukluğu olduğu tahmin ediliyor. Ne yazık ki bu sorun pandemiden bu yana daha da kötüleşti. Üstelik, doğrudan tüketiciye yönelik konuşma ve dil terapisi için çok az seçenek var. Bu yüzden çoğu hasta tedavi için konuşma terapistlerine yönelse de çoğu zaman terapistler de bu durumda yetersiz kalıyor. Noala adlı girişim, doğrudan tüketiciye yönelik bir çocuk konuşma terapisi platformuyla bu durumu değiştirmeyi umuyor. 

Noala, 2021 yılında dil ve konuşma terapistlerinin Birleşik Krallık ve ABD’deki kliniklerinde kullanabilecekleri bir uygulama olarak ortaya çıktı. Şimdi girişim, dijital etkinlikleri dil ve konuşma uzmanları tarafından yönetilen haftalık seanslarla birleştiren yeni bir fikre yöneliyor. Noala, dijital bir platform aracılığıyla dil ve konuşma terapisi tedavisine erişimi kolaylaştırmayı hedefliyor. Bu platform odaklı yaklaşım, şirketin daha fazla öğrenciye daha düşük maliyetle ulaşmasını sağlayabilir.  

Tüketiciye yönelik platform öğrencilere haftada 30 sterline mal oluyor. Bu da standart terapi fiyatının yaklaşık üçte birine denk geliyor. Aynı zamanda Noala, terapistlerden yazılımını kullanmaları için ücret almayı bırakarak dil ve konuşma terapisini daha erişilebilir hale getirdi. 

Noala kısa bir süre önce LocalGlobe liderliğinde, Cocoa Ventures ve bir dizi melek yatırımcının katılımıyla 4 milyon Avroluk bir çekirdek yatırım turu gerçekleştirdi.

COVID-19 pandemisi, sağlık hizmetlerinin daha erişilebilir ve kapsayıcı hale getirilmesini amaçlayan yeni yöntemlere hız kazandırdı.

Etiketler