Doğal Işık ve Gökyüzünü Taklit Eden Sanal Pencere Geliştirildi

Doğayla temas insan hayatını iyileştiriyor ancak gündelik yaşam koşuşturması doğaya erişim içerisinde her zaman mümkün olmayabilir. Penceresiz odalarda çalışanlar veya ders yapan öğrenciler için doğaya bakabilecekleri ufak molalar büyük önem taşıyor. Peki, durağan sanat eserleri haricinde dışarısıyla bağlantı nasıl sağlanabilir? 

Dijital görüntü uzmanı Sky Factory, bir dizi sanal pencere, çatı penceresi ve akvaryum geliştirdi.

Geliştirilen koleksiyonda kullanılan görüntüler, kare, dikdörtgen, daire ve elips de dahil olmak üzere çeşitli boyut ve şekillerde olabiliyor. Sanal pencereler, kullanıldığı iç mekanda sakinlik ve doğayla bağlantı hissi sağlıyor. 

Çatı pencereleri ise özellikle sağlık kurumlarında kullanıldığında, düz bir tavanın aksine hastaların bir çok duyusuna hitap ediyor ve etkileşimi artırıyor.

Ofis ve eğitim ortamında kullanılan doğal görüntüler, çalışanların ve öğrencilerin konsantre olmasına ve daha verimli çalışmasına yardımcı oluyor. 

Aydınlık Sanal Pencereler (Luminous Virtual Windows) ve eSea okyanus manzaraları hem perakende ve konaklama alanlarına hoş bir hava katabilir hem de odalara derinlik karandırırken çalışanların gün boyunca doğanın rahatlatıcı etkisinden yararlanmasını sağlayabilir.

Etiketler