Dublin’de E-Bisiklet Pilot Projesi

Dublin Bus ve Voi Technology, Voi Technology’nin Dublin Bus çalışanlarına e-bisiklet sağladığı bir projeyle işbirliği yaptı. Bu, Dublin Bus’ın şehirde sürdürülebilir ulaşımı desteklemek için öncülük ettiği daha geniş kapsamlı projelerinin bir ayağı.

12 aylık pilot proje, her iki şirketin de Dublin’de mikro mobilitenin nasıl kullanıldığına dair gerçek zamanlı verileri izlemesine olanak sağlayacak. Elde edilen veriler, Dublin Bus’ın sürdürülebilir taşımacılık stratejisi için paha biçilemez değerde. 

Voi Kurucu Ortağı ve CEO’su Fredrik Hjelm, “Toplu taşımaya scooter veya e-bisiklet gibi yeşil ulaşım yöntemlerini entegre etmek, şehirlerimizin ve kasabalarımızın karbondan arındırılması için hayati öneme sahip ve yaşanacak daha iyi şehirler yaratma vizyonumuzu İrlanda’nın başkentine getirmek için Dublin Bus ile çalışmaktan daha büyük heyecan duyamazdık.” dedi.

Program, şehrin dört bir yanındaki Dublin Bus depolarında kullanıma hazır 20 Voi e-bisiklet içeriyor. Pilot program, özel bir proje görev gücü tarafından 18 aylık araştırmayı takiben geliştirildi. Görev gücü; çok yönlülük, kullanım kolaylığı, rezervasyon ve kullanımda kullanıcı deneyimi gibi faktörlere yakından dikkat ederek çeşitli seçenekleri ve teknolojileri inceledi. Dikkatli bir değerlendirmeden sonra Voi çözümü Dublin Bus pilot programı için en iyi seçenek olarak belirlendi.

E-bisikletler tüm güvenlik mekanizmalarıyla donatılmış olacak; Dublin Bus depolarında şarj edilebilecek ve bakımı yapılacak.

Etiketler