Binance, NFT Reklamı İçin Cristiano Ronaldo ile Anlaştı

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, değiştirilemez tokenların (NFT) tanıtımı için Cristiano Ronaldo ile bir anlaşma imzaladığını açıkladı.

Kripto para borsası, çok yıllı anlaşmanın parçası olarak Portekizli futbol yıldızı ile birlikte şirketin platformunda satılacak bir dizi NFT koleksiyonu oluşturacağını ve ilk koleksiyonun bu yılın ilerleyen aylarında piyasaya sürüleceğini belirtti.

NFT, bir blok zincirinde, ağa bağlı bilgisayarlarda tutulan bir varlık ve blok zinciri herkesin NFT’nin gerçekliğini doğrulamasına ve kime ait olduğunu kontrol etmesine izin veren bir halka açık defter görevi görüyor. 

Riskli varlıklara yönelik yatırımcı duyarlılığının artması, bitcoin de dahil olmak üzere kripto para birimlerinde bir düşüşe yol açtı ve bu düşüş geçen yıl popülaritesi patlayan NFT’lere de sıçradı. 

Kripto şirketleri, ana akım olmak için spor ortaklıklarına bel bağlıyor. 

Geçen yıl Crypto.com, Los Angeles’taki Staples Center’ın adını Crypto.com Arena olarak değiştirmek için 700 milyon dolarlık bir anlaşma imzalarken, kripto borsası FTX Trading Ltd, National Football League’in önde gelen oyuncusu Tom Brady’ye hisse satmıştı.

Etiketler