Visa, Brezilya ve Arjantin’de ‘Bitcoin Cashback’ Kartlarını Piyasaya Sürüyor

Visa, Brezilya ve Arjantin’deki iş ortakları aracılığıyla Latin Amerika’nın ilk kripto kartlarını piyasaya sürdü. 

Bölgedeki fintech girişimleri ve firmaları ile bir araya gelen Visa, kullanıcıların yapılan her ödemede Bitcoin Cashback almalarını sağlayan kartlar çıkaracak.

2021 yılında Visa, her işlem için %2 Bitcoin geri ödeme sunan Visa kartlarını piyasaya sürmek için Arjantin kripto borsası Lemon Cash ile ortaklık kurdu. Visa ayrıca kripto ticaret platformu Satoshi Tango ve Crypto.com ile yaptığı anlaşmayla, Arjantin’de Lemon Cash ön ödemeli kartlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Visa, Brezilya’da neobank Zro Bank ve kripto uzmanı Alterbank ile de benzer ortaklıkları teşvik ediyor.

Ödeme devi şirket; Meksika, Peru ve Kolombiya da dahil olmak üzere kripto para iade kartlarını bölge genelinde genişletmek istiyor. Visa, bölgelere dijital para birimlerini genişletmek ve gelişmekte olan NFT ekonomisini yönetmek için araçlar sağlayarak Latin Amerika ve Karayipler’deki kripto planlarını geliştirmeyi planlıyor.

Şirket tarafından yayınlanan bir basın bülteninde Visa uzun dönem hedefi için “ister Visa ağından ister dışından kaynaklansın; her türlü meşru para hareketine değer katmak – bu, ağlar ağı stratejimizin anahtarı ve kripto alanındaki çalışmalarımız bunun harika bir örneği. Şirket, Visa kart aracılığıyla kripto satın almanın ve/veya kullanmanın en basit ve en güvenli yolunu Visa yapmaya odaklanmıştır.” dedi.

Bu yılın başlarında, fintech grubu Mode, 2021’in sonlarında çıkan tartışmaların ardından bir Bitcoin geri ödeme programını yeniden başlatmıştı. Grup, Birleşik Krallık perakendecileri Boots, Homebase ve Ocado’nun plana katılacağına dair iddiaları geri çekmek zorunda kalmıştı. O zamanın CEO’su Ryan Moore kısa bir süre sonra istifa etmiş ve yerine eski Alipay yöneticisi Rita Liu geçmişti.

Etiketler