Softtech’in Yeni Genel Müdürü M. Bülent Özçengel Oldu

Daha önceki etkinliklerimizde ağırlama fırsatı bulduğumuz Melih Murat Ertem geçtiğimiz günlerde Softtech’teki genel müdürlük görevinden ayrıldı. Kendisi Hayat Katılım Bankası AŞ unvanlı dijital katılım bankasının genel müdürü olarak çalışacak. Bu arada hatırlatmakta fayda var; Hayat Katılım Bankası Türkiye’de ilk dijital banka lisansı alan banka.

Softtech’in yeni genel müdürü olarak ise M. Bülent Özgençel atandı.

M. Bülent Özçengel kimdir?

1978 yılında Eskişehir’de doğan M. Bülent Özçengel, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi’ni bitirerek, Marmara Üniversitesi’nde İşletme alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Meslek hayatına İş Bankası’nda ilk olarak Bilgi Teknolojileri departmanında Yazılım Uzmanı unvanı ile başlayan Özçengel ardından Kıdemli Sistem Uzmanı olarak çalıştı. Özçengel daha sonra İş Bankası BT Hizmet Yönetimi Grubu’nda Proje Yöneticisi ve sonrasında Müdür Yardımcısı pozisyonunda görev aldı. Ardından İş Bankası Uygulama Sunucuları Grubu’nda Müdür pozisyonuna atandı. Sonrasında da Özçengel, İş Bankası Bilgi Teknolojileri  Departmanı’da Birim Müdürü olarak çalışmaya devam etti. Softtech Yeni Nesil Teknolojiler Genel Müdür Yardımcılığı görevini 2 yıl boyunca İcra Kurulu’nda yer alarak yürüten Özçengel, 16 Haziran 2022 tarihi itibariyle de Softtech’e Genel Müdür olarak atandı.

Grup bünyesinde farklı şirketlerde Üst Düzey Yöneticilik görevlerini üstlenen M. Bülent Özçengel, San Francisco’da yer alan Softtech’in iştiraki Maxitech şirketinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaya devam ediyor. Evli ve iki çocuk babası olan M. Bülent Özçengel, kariyeri süresince birçok ödüle layık görüldü.

Etiketler