Stripe’tan Banka Havaleleri İçin Küresel Altyapı

Stripe, banka havalesi hizmetini İngiltere, AB ve Meksika’daki işletmelere de sunacak.

Bu yılın başlarında Japonya’da lanse edilen Stripe altyapısı, banka havalelerindeki zaman kaybını ortadan kaldırarak işletmelere transfer, mutabakat, muhasebe ve geri ödemeleri onaylama işlemlerinde yüzlerce saat kazandırmayı vaat ediyor.

Stripe, her müşteri için bir sanal banka hesap numarası (VBAN) oluşturarak otomatik mutabakat sağlıyor ve bu sayede gelen transferler otomatik olarak doğru olanla eşleniyor. Mutabakat katmanı, işletmelerin bir müşterinin çok fazla veya çok az ödeme yapıp yapmadığını anında görmelerine olanak tanırken fazla ödeme durumunu gösterge tablosu ve API aracılığıyla çözmelerini sağlıyor.

Stripe kullanıcıları, hesaplarından yeni banka havalesi başlatmadan müşteriye ödemeyi iade edebiliyor. Bu, banka havalesi şemasına aslen dahil edilmemiş bir özellik. Şirket ayrıca faturalar, abonelikler ve gelir tanıma gibi diğer süreçlere de doğrudan entegrasyon sunuyor.

Stripe, altyapıyı daha sonraki bir tarihte ABD’ye getireceğini ve ayrıca Birleşik Krallık’taki Açık Bankacılık ödemeleri gibi yeni hesaptan hesaba ödeme deneyimleri oluşturacağını duyurdu.

Etiketler