TransferGo 4 Milyon Kullanıcı Sayısına Ulaştı

Dünyanın en hızlı büyüyen para transferi şirketlerinden biri olan ve Türkiye’de operasyonları Birleşik Ödeme ile yürüten TransferGo, globalde 4 milyon kullanıcı sayısına ulaştığını açıkladı. Bu, şirketin dikkat çekici büyüme hikayesinde yeni bir kilometre taşı oldu. TransferGo’da hedef, önümüzdeki 3-4 yıl içinde 5 kat büyümek.

TransferGo, yeni dönemde başarısını sürdürmeyi hedeflerken, bu doğrultuda ekibini de yeni isimlerle zenginleştiriyor. TransferGo, yeni CTO’sunun Mantas Žalneravičius olduğunu açıkladı. Mantas, TransferGo’nun üst düzey liderlik ekibinin gücünü artıracak. Mantas’ın finansal hizmetler sektöründe dijital inovasyon ve dönüşümü yönlendirmede 15 yılı aşkın deneyimi bulunuyor.

Ramazan ayında Türkiye’ye para transferi geçen yıla göre %35 arttı

Diğer yandan TransferGo, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ramazan döneminde hem kullanıcılara sağladığı faydalar hem de inovasyon ve de kampanyalarıyla kullanıcılarının yanında oldu. Türkiye’de operasyonları Birleşik Ödeme ile yürüten TransferGo gerçekleşen tüm transferlerde, Ramazan’a özel kurlar sağlayarak, hep olduğu gibi Ramazan’da da kullanıcısının yanında olduğu gösterdi.

Kuzey Avrupa ülkelerinden transferde artış var

TransferGo’nun açıkladığı rakamlara göre; Ramazan ayında Türkiye’ye en çok işlem Almanya’dan gerçekleşti. Almanya’yı yine geleneksel olarak Türkiye’ye para transferinin yoğun olduğu Fransa, İngiltere ve Hollanda takip etti. Bir önceki senenin Ramazan dönemine göre Türkiye’ye transferler %35 artış gösterdi. Bu artışta Fransa ve İngiltere gibi transfer yoğunluğu yüksek olan ülkeler dışında, İsveç, Norveç, Polonya gibi Kuzey ülkelerde yaşanan artış da etkili oldu.

Bir önceki ay olan Mart ile karşılaştırdığımızda ise Türkiye’ye yapılan işlem sayısında en çok artış Belçika ve Fransa’da gerçekleşti. Bu iki ülkeden Türkiye’ye transferlerde mart ayına göre %50’ye yakın artış gözlemlendi. 

Ödeme yöntemlerine baktığımızda ise geçtiğimiz senenin Ramazan ayı gibi bu yıl da en çok kartla para transferi tercih edildi, kartla para transferi %65 gibi yüksek bir orana ulaştı.

Etiketler