Binance, Avrupa’da Genişleme Planları Kapsamında İtalya’da Düzenleyici Kuruma Kaydoldu

Geçtiğimiz Cuma günü yaptığı açıklamada Binance, Avrupa’da büyüme planları çerçevesinde, İtalya’daki tüzel kişiliğinin ülkedeki düzenleyici kuruma kaydolduğunu belirtti.

Geçtiğimiz aylarda kurulan Binance İtalya’nın tescili, potansiyel olarak şirketi daha hesap verebilir hale getirebilir ve kara para aklama olasılığını azaltabilir.

Binance, artık İtalya’da ofisler açabileceğini ve yerel ekibi genişletebileceğini belirtti. Şirket, İtalya’daki kripto endüstrisini düzenleyen Organismo degli Agenti e dei Mediatori’ye kayıtlı 14 sanal varlık operatöründen biri.

Söz konusu hamle, Binance’in regülatörler tarafından incelemeye alındıktan sonra Avrupa’daki ürün tekliflerini geri çevirmek zorunda kalmasından neredeyse bir yıl sonra geldi. Şirket İtalya’da, vadeli işlem ve türev işlemlerini sona erdirmek zorunda kalmıştı.

Mayıs ayının başında Binance CEO’su Changpeng Zhao, şirketin Fransa’nın piyasa regülasyonuna da kaydolduğunu açıklamıştı. Binance ayrıca İsviçre, İsveç, İspanya, Hollanda, Portekiz ve Avusturya’da da kayıt yaptırmak istiyor.

Etiketler