Mastercard; Fintek Şirketlerinin Kurulması, Piyasaya Açılması ve Büyümesini Destekliyor

Mastercard, geniş kapsamlı, dijital portföyü Mastercard Developers‘a erişimi, dünya çapındaki finans teknoloji şirketlerinin tercih ettiği iş ortağı olmak için genişletiyor. Şirket, müşterilerinin ve ortaklarının özgün taleplerini karşılayan yeni hizmetler ve entegrasyon araçları sunarak küresel ağını genişletiyor. 

172 ülkedeki finans teknoloji ortaklıkları aracılığıyla Mastercard, yeni Şimdi Al, Sonra Öde (BNPL) ve dijital programlardan açık bankacılık ile kripto para çözümlerine kadar farklı alanlarda çok yönlü stratejisini hızlandırarak herkes için daha kapsayıcı bir gelecek sağlayıp, finansal açıdan kusursuz deneyimler sunuyor. 

İlk Ürün Geliştirme ve Mühendislik Başkan Yardımcısı Oran Cummins, “Bu dijital ve veri devrimi aracılığıyla tüm paydaşlarımıza hizmet verirken önceliğimiz teknolojiye, ürünlere ve ortaklıklara erişilebilecek tek bir kaynak ve kuruma özel esneklik kabiliyeti sunmaktır. Mastercard’ın küresel ağı ve kapsamlı dijital programları aracılığıyla (kripto para birimi ve açık bankacılıktan veri zekası ile kimlik çözümlerine kadar) her ay iki yeni API sunuyor ve cesur fikirleri hızla gerçeğe dönüştürmek için fintek partnerleriyle birlikte çalışıyoruz” dedi.

Mastercard Developers, her ölçekten fintek’in, kurulum, piyasaya açılma ve büyüme için ihtiyaç duyacağı tüm Mastercard platformlarına erişimini genişletti. Böylece;
 

  • API Platformu: Geliştiriciler, hızlı entegrasyon sağlamak ve inovatif bir bakış açısı yakalamak için; ayrıntılı ürün ve teknik belgeler, eğitimler, referans uygulamaları, güvenli alanlar, müşteri kütüphaneleri ve başarı öyküleri gibi çok çeşitli araçlarla Mastercard’ın zengin uygulama programlama arayüzlerine erişebilir.
  • Finans Teknoloji Topluluğu: Finans teknoloji profesyonelleri; ilham almak, bilgi sahibi olmak ve meslektaşlarıyla bağlantı kurarak işlerini hızla geliştirmelerine yardımcı olarak platformu kullanan 200’ü aşkın şirketten oluşan Mastercard’ın küresel finans teknoloji topluluğunun bir parçası olmak için kaydolabilir. 
  • Girişim Programları: Seçkinyüksek potansiyele sahip finans teknoloji girişimleri, kolektif planlama ve yenilikçi bir bakış açısı kazanma, Mastercard’dan özelleştirilmiş uzmanlık edinme ve küresel ölçekteki ağ aracılığıyla farklı bir müşteri tabanına erişme fırsatına sahiptir.
  • Çözümler: Finans teknoloji şirketlerinin piyasada güvenilir bir oyuncu olarak faaliyet göstermelerini sağlayan, Mastercard lisansı alınmasının yanı sıra ödemeler, veri, güvenlik, analitik ve danışmanlık hizmetlerini kapsayan, seçilmiş, özelleştirilmiş Mastercard ürünleri portföyüne erişilebilir. 
  • İş Ortağı Ağı: Nitelikli finans teknoloji sağlayıcıları, müşterilerin ihtiyaçlarını daha iyi bir donanımla karşılamak ve/veya kendi büyümelerini sağlamak amacıyla doğru üçüncü taraf iş ortağını belirlemek için ürün ve hizmetleri önceden entegre etmek veya bir araya getirmek üzere Mastercard ağına erişim elde edebilir.

Dijitale Yoğunlaşmak ve Finansal Katılımı Hızlandırmak 

TomoCredit, Santander’dan Superdigital ve Zeta dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki müşteriler Mastercard Developers portföyünde halihazırda yerlerini almış haldeler.

Mastercard, göçmenlerin krediye erişmelerine ve sağlıklı finansal alışkanlıklar geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla yeni nesil bir kredi teklifi geliştirmek üzere ABD’de TomoCredit ile ortaklık kurdu.

Bankacılık teknolojisine odaklı faaliyet gösteren Zeta tüketicilerin hayatlarını daha rahat, basit ve ödüllendirici hale getiren hızlı dijital dönüşüme katkıda bulunuyor. Zeta, bankaların ve finans teknoloji şirketlerinin müşterileri için %100 API kapsamına sahip cloud-native çözümle zengin, modern kredi kartı deneyimleri sunmasına yardımcı oluyor. Mastercard ve Zeta’nın uzun süredir devam eden ortaklığı, 2018 yılında şirketin Mastercard Start Path programına katılmasıyla başladı ve ivme kazanmaya devam ediyor. İleride Zeta, Mastercard’ın Digital First ve Fintech Express gibi dijital etkinleştirme programlarına da katılacak.

Mastercard, sürekli büyüyen Mastercard Developers portföyü aracılığıyla, sonraki adımlara (pazar, oluşturucu ve kripto ekonomileri gibi) ortak olmaya, iş birliği ve yatırım yapmaya ve bu yenilikçi çözümleri milyarlarca tüketiciye ulaştırmak için araçlar sağlamaya devam ediyor.

Mastercard Developers hakkında daha fazla bilgi edinmek için developers.mastercard.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler