Hollandalı Döngüsel Bebek Giyim Markası Red Orka, Aylık Tulum Aboneliği Sunuyor

Her tulum en az 6 bebek için kullanılabiliyor ve mevcut satın al, büyüt, at, modeline önemli ölçüde daha sürdürülebilir bir alternatif sunuyor.

Bebekler inanılmaz derecede hızlı büyür, bu da çok fazla bebek kıyafeti tüketilmesi demek. Hollandalı döngüsel bebek giyim markası Red Orka, bebek giysilerini daha sürdürülebilir hale getirmeyi görev ediniyor. Marka, müşterilere yüksek kaliteli, temiz ve yeniden kullanılabilir bebek tulumları alacakları aylık bir abonelik sunuyor. Müşteriler boyutu belirleyip bebek büyüdükten sonra ürünü iade edebiliyor.

Tüm tulumlar tamamen organik pamuktan, Avrupa’da üretiliyor ve yan dikişleri yok. Red Orka, tulumlarının en az 6 bebek için kullanılabileceğini ve müşteri başına 5.400 litreye kadar su tasarrufu ve yüzde 48 daha az CO2 salınımı sağladığını söylüyor.

Abonelik aylık ve ürünler ödeme yapıldıktan sonra 48 saat içinde gönderilip teslim ediliyor. Müşterilere teslimat kutusunda, sipariş ettikleri tulum ile bir kanvas çanta veriliyor.

Ebeveynlerin yeni tulumları alması ve bebeğe küçük gelen tulumlarla işlerinin bitmesinden sonra şirket müşterilerden ürünlerde herhangi bir yırtılma ve leke olup olmadığını kontrol etmelerini ve onları geri yollayıp döngüsel ve sürdürülebilir devri devam ettirmeden önce yıkamalarını istiyor.

Red Orka, Springwise’a yaptığı açıklamada, “Benim bakış açıma göre, çoğu yeniliğe geri dönüşüm sürecinde ihtiyaç duyuluyor. Şimdiye dek %50 geri dönüştürülmüş ve %50 yeni pamuktan kaliteli giysiler yapabildik. Benim için hedef, önümüzdeki 7 ila 10 yıl içinde 75/25’e ulaşmak.”

Şirket, Nisan 2021’de faaliyete geçti ve ortaklıkla ilgilenen geri dönüşüm şirketleri arıyor.

Etiketler