Amazon, PayPal ve Shopify ile Rekabet Edebilmek için POS Geliştiriyor

Insider, Amazon’a ait Project Santos’un sektör devleriyle rekabet etmek için satış noktası (POS) çözümü üzerinde çalıştığını bildirdi.

Project Santos, Kanadalı dev Shopify’la rekabet edebilmek için geliştirilecek yenilikler üzerine beyin fırtınası yapmak amacıyla Amazon tarafından geçen yıl başlatılan özel (bir zamanlar gizli) bir iş ekibi. 

Insider tarafından görülen bir Amazon belgesine göre, üçüncü taraf perakendeciler için tasarlanan çözüm, işlemleri hem çevrimiçi hem de mağazada işleyecek ve envanter ve diğer iş fonksiyonlarıyla ilgili veri analizine olanak tanıyan teknolojik imkanlar sunacak.

Ayrıca Amazon ödeme seçenekleri sunacak ve Prime hizmetlerine, Flex teslimatına ve avuç içi tanımlama sistemine bağlanacak.

Belgede: “Bu, küçük ve orta ölçekli işletme (KOBİ) müşterilerimizin envanter de dahil olmak üzere çevrimiçi ve çevrimdışı kanal yönetimini birleştirmesine, temassız tanıma ve ödeme için Amazon One’ı sunmasına ve Prime avantajlarından yararlanabilen ve kişiye özel düzenlenebilen bir sadakat programı sunmasına olanak tanıyacak.” yazıyor.

“Bu çözümün, Amazon’un sipariş verme ve sipariş işlemenin ağır yükünü diğer rakiplerinden daha uygun bir ücretle yapmasına ve böylece KOBİ’lerin ürün geliştirmeye ve büyümeye odaklanmasına olanak tanıdığına inanıyoruz.”

Etiketler