Affirm Hisseleri, Amazon ile Yapılan Şimdi Satın Al, Sonra Öde Anlaşma Sonrası Yükseldi

Reuters’ın geçtiğimiz günlerdeki haberine göre, Affirm Holdings Inc hisseleri, şirketin Amazon.com Inc’in belirli müşterilerine şimdi satın al, sonra öde (BNPL) hizmeti sunmak için e-ticaret devi ile ortaklık kurmasının ardından arttı.

Pandemi boyunca tüketiciler alışveriş yapmayı cüzdanları açısından kolaylaştıran seçenekler aradığı için kredi kartlarına alternatif olarak pazarlanan BNPL hizmetleri popülerlik kazandı.

Jack Dorsey’e ait Square Inc, Ağustos ayında Avustralyalı BNPL öncüsü Afterpay Ltd’yi 29 milyar dolara satın almak için anlaştı ve temmuz ayında yayınlanan bir haber Apple Inc ve Goldman Sachs’ın hizmetin bir sürümünü hazırlamakta olduğunu belirtmişti.

Affirm’in ortaklığı, belirli Amazon müşterilerinin hizmeti kullanarak toplam 50 dolar ve üzeri tutarları basit aylık ödemelere bölmesine olanak tanıyacak. Bu özellik önümüzdeki aylarda daha fazla müşteriye sunulacak.

Dokuz yaşındaki şirket, ABD’deki en tanınmış BNPL şirketlerinden biri haline geldi ve ortakları arasında Adidas AG, Shopify Inc ve Walmart Inc bulunuyor.

Affirm, alışveriş yapanların kredi kontrollerini es geçerek taksitler halinde geri ödediği küçük satış noktası kredileri sunmaları için satıcılardan bir komisyon alıyor.

Ocak ayında Nasdaq’ta çıkış yapan Affirm’in hisseleri, uzatılmış işlem saatlerinde yapılan alım satımlarda 97 dolardı.

Etiketler