JP Morgan, Yatırım Analitiği Oyuncusu Aumni İçin 50 Milyon Dolarlık Finansman Turuna Liderlik Ediyor

Özel sermaye piyasaları için veri altyapısı sağlayan bir yatırım analizi platformu olan Aumni, JP Morgan liderliğindeki 50 milyon dolarlık B Serisi yatırım turunu tamamladı.

Yatırım turuna; Pelion Venture Partners, WndrCo, Citadel Securities, Invesco Private Capital, Vanderbilt Universitesi, Kera Capital, SVB Financial Group, DLA Piper, Next Frontier Capital, Kickstart Fund, First Trust Capital Partners ve bir Mercato Partners fonu olan Prelude katıldı.

Eski şirket avukatları Tony Lewis ve Kelsey Chase tarafından kurulan Aumni, girişim fonları, aile ofisleri, üniversite bağışları ve kurumsal girişim şirketlerini içeren özel sermaye piyasaları için bir yatırım analizi platformu.

Platform, ağır yasal anlaşmalarda gömülü kritik anlaşma verilerini çıkarıp analiz etmek için yapay zeka ve insan uzmanlığını birleştiriyor. Platform, 2018’de piyasaya sürülmesinden bu yana 100.000’den fazla yatırım işlemini analiz etti.

Yeni finansman, Aumni’nin özel sermaye piyasalarındaki varlığını yatırımcılarla güçlendirmeye devam etmek ve limited şirket ortaklarına, hukuk şirketlerine ve şirket kurucularına ulaşarak genişletmek için kullanılacak.

JP Morgan Dijital İnovasyon, Kurumsal ve Yatırım Bankası Başkanı Michael Elanjian, “Aumni’deki stratejik yatırımımız, şirketin etkileyici büyüme trendinden faydalanmaya devam etmesine ve özel pazarlarda tarih boyunca erişilemeyen veri içgörülerini ortaya çıkarmasına olanak verecek.” diyor. 

Etiketler