Twitter, Ücretli Kullanıcılar İçin ‘Göndermeyi Geri Al’ Özelliğini Araştırıyor

Reuters’ın haberine göre, Twitter Inc Cuma günü yaptığı açıklamada, kullanıcılara bir tweet’i yayınlanmadan önce geri almaları için kısa bir süre tanıyan bir “göndermeyi geri al” işlevini test ettiklerini doğruladı.

Sitelerin koduna bakarak duyurulmamış sosyal medya özelliklerini keşfeden uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong, kısa süreli bir zamanlayıcı dolana dek kullanılabilen “geri al” tuşunun bulunduğu, yazım hatası içeren bir tweet’i gösteren bir animasyon tweet’ledi.

Bir Twitter sözcüsü, bu özelliğin, şirketin aboneliklerin platformda nasıl işleyebileceğine dair araştırmasının bir parçası olarak test edildiğini söyledi. Twitter’ın zaman içinde olası ücretli özellikleri test edeceğini ve geliştireceğini söyledi.

Twitter, bu yıl başlayacak olan ve kullanıcıların özel içeriğe erişim için takipçilerinden ücret almasına olanak tanıyan bir “süper takip” özelliği de dahil olmak üzere, reklam gelirine olan bağımlılığını azaltacak ücretli abonelik modelleri üzerinde çalıştığını söyledi.

CEO Jack Dorsey daha önce, sitede muhtemelen hiçbir zaman kullanıcıların uzun süredir istediği bir özellik olan “düzenleme tuşu” nun olmayacağını söylemişti.

Ancak Twitter, kullanıcılar tweet atarken, paylaşmadan önce bir paylaşımı okumak isteyip istemediklerini sormak gibi özellikler sunuyor ve insanların sakıncalı dil kullanan bir tweet yanıtını yayınlanmadan önce revize etmelerine izin vermeyi deniyor.

Şirketin geçen yıl yaptığı, kullanıcıların bir abonelik modeli aracılığıyla hangi özelliklerin sağlanmasını istediklerini soran bir kullanıcı anketine, olası bir “göndermeyi geri alma” özelliğini dahil ettiği bildirildi.

Etiketler