ByteDance, 13.000 Yeni İşe Alımla Eğitim İşini Büyütecek

Çinli sosyal medya devi ByteDance Ltd. ülkenin gelişen çevrimiçi öğrenim pazarından daha büyük bir pay almayı hedeflediği için, bu yıl eğitim birimi için 13.000 çalışan daha işe almayı planlıyor.

Kısa video uygulaması TikTok’un sahibi ByteDance, resmi WeChat hesabından cuma günü yayınladığı bir gönderiye göre önümüzdeki dört ay içinde Çin’de özel öğretmenler ve ders tasarımcıları da dahil olmak üzere 10.000 eğitim uzmanını işe alacağını belirtti. Şirketin ayrıca 11 şehirdeki genişleme planının bir parçası olarak bu baharda en az 3.000 mezunu işe alacağını belirtildi.

Şirketin, İngilizce’de “büyük güç” anlamına gelen, Dali isimli eğitim bölümü geçen yıl kuruldu ve okul öncesi programlardan yetişkin eğitimine kadar her şeyi sunuyor.

Pandemi birçok kişiyi uzaktan çalışmaya mecbur bıraktığından, Çin’de son aylarda eğitim teknolojisi gelişti. Araştırma firması iResearch tarafından hazırlanan bir rapora göre, sektörün 2020 yılında bir önceki yıla göre %35.5 büyüyerek 257.3 milyar yuan (39.7 milyar $) değerine ulaştığı tahmin ediliyor.

Online eğitim girişimi Zuoyebang, geçtiğimiz günlerde Alibaba Group Holding Ltd’nin de dahil olduğu yatırımcılardan 1.6 milyar dolar yatırım topladı. Rakibi Yuanfudao da yeni fon arıyor.

Etiketler