Çocuklar İçin Oyuncak Kiralama Hizmeti Whirli

whirli - oyuncak kiralama

Ebeveynler her ne kadar temkinli davranmaya çalışsa da, çocukları için satın alınan ve sevilen oyuncakların sayısını azaltmak zordur. Ancak bu, çocuk büyüdüğünde çok fazla israf anlamına gelir ki bu genellikle haftalar içinde gerçekleşir. Londra merkezli abonelik hizmeti Whirli, ebeveynlerin oyuncak fazlalığı sebebiyle ortaya çıkan israfı ve maliyeti azaltmalarına yardımcı olmak istiyor.

Whirli, abonelerin oyuncakları satın almak yerine ödünç almalarını sağlıyor. Oyuncaklar, ebeveynlerin istediği süre boyunca ödünç alınabiliyor ve çocuklar oyuncaklara doyduğunda iade edilebiliyor ve yenileriyle değişim yapılabiliyor. Londralı startup, dolaşımda bulunan yaklaşık 50.000 oyuncağı izlemek için özel bir teknoloji platformu kullanıyor.

Whirli ebeveynlere oyuncakları indirimli satın alma seçeneği de sunuyor ve çocuklar oynadıkları oyuncakları sekiz ay boyunca saklayabiliyor. Abonelikler ayda 11 € ‘dan başlıyor. Ebeveynler abone olduktan sonra, hesaplarına eşdeğer miktarda jeton ekleniyor ve bu jetonlar Whirli’nin kiralık oyuncak kütüphanesinde harcanabiliyor.

Birçok insan bu yılki COVID-19 salgını nedeniyle belirsiz mali durumla karşı karşıya olduğu için tüketim alışkanlıklarını değiştiriyor. İnsanlar, temel ihtiyaçlara ve sürdürülebilir seçeneklere para harcamaya odaklanarak daha fazla tasarruf ediyor. Octopus Ventures’ın erken aşama yatırımcısı Rebecca Hunt konuyla ilgili şunları söyledi: “Oyuncak pazarı çok büyük, ancak çoğunlukla e-ticaret 1.0 ve çevrimdışı perakendenin karanlık çağlarında sıkışıp kalmış durumda. Whirli gibi yeni bir oyuncunun yeni bir yaklaşımla bu düzeni değiştirmesi için gerçek bir fırsat olduğuna inanıyoruz.

Etiketler