Soner Canko TURK Holding Danışma Kurulunda

Finansal teknolojiler alanındaki yatırımları ile öne çıkan, bünyesinde TURK Elektronik Para ve dijital finansman şirketi TURK Finansman A.Ş.’yi bulunduran TURK Holding’in danışma kuruluna Bankalararası Kart Merkezi’ndeki genel müdürlük görevinden Nisan ayı sonunda ayrılan Soner Canko katıldı.

Hatırlayacağınız gibi Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Bankalararası Kart Merkezi’ne hakim ortak olarak hissedar olduğunu 30 Nisan’da duyurmuştu. Soner Canko’nun ayrılması nedeniyle boşalan Genel Müdürlük görevine 01 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla Celal Cündoğlu vekaleten atanmıştı.

TURK Holding hedef büyüttü 

Geçtiğimiz yıl ön ödemeli kart pazarında yüzde 20’lik pazar payına ulaşan TURK Holding’in, 2020 yılında Avrupa ülkelerinde de faaliyete başlamasını hedeflediklerini belirten TURK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Emin Can Yılmaz, “3,5 milyonu aşan ön ödemeli kart sayımız ve müşteri odaklı yaklaşımımızla elde ettiğimiz deneyimi artık Avrupa ve Amerika’ya taşıma vaktimiz geldi.” dedi. Soner Canko gibi sektörde köklü tecrübeye sahip bir profesyonelin bünyelerine katılmasının hedefe ulaşmada önemli katkı sağlayacağını söyleyen Yılmaz, “Pandeminin yarattığı etki finansal teknoloji şirketleri açısından önemli fırsatlar doğurdu. Bu fırsatları iyi değerlendirerek 171 olan çalışan sayımızın, 2021 yılında Türkiye, Avrupa ve ABD ofislerimizde 300’ün üzerine çıkaracağız.” açıklamasında bulundu.

Bu arada DigitalTalks olarak güvenilir kaynaklarımızdan aldığımız bir bilgiye göre dijital bankacılık alanında Türkiye’nin önde gelen bir yöneticisinin de TURK Elektronik Para ve TURK Finansman A.Ş.’ye önümüzdeki günlerde yönetim kurulu üyesi olarak katılacağını sizlerle paylaşabiliriz.

Etiketler