Yeni Fonlama Turunda Catering Pazaryeri Hungry İçin 100 Milyon Doların Üstünde Değer Biçildi

İşletmeleri bağımsız şeflerle buluşturan bir catering pazaryeri olan Hungry, geçtiğimiz hafta B Serisi finansmanında 20 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı. Hungry, fonun şirkete 100 milyon dolardan (yatırım öncesi – pre money) daha fazla değer biçtiğini söyledi.

Yatırımcılar da oldukça etkileyici: Tur; Evolution VC Partners ve startup’ın yönetimi ​​kuruluna da katılmış olan eski Whole Foods CEO’su Walter Robb tarafından yönetildi. Tura Kevin Hart, Jay-Z, Los Angeles Rams oyuncusu Todd Gurley, Obama’nın eski yardımcısı Reggie Love ve Seattle Seahawks oyuncusu Bobby Wagner de katıldı.

CEO Jeff Grass bu fikri, kurucu ortakları Eman Pahlavani (COO) ve Shy Pahlavani (başkan) ile birlikte eski startup’ları LiveSafe’de çalışırken bulduklarını söyledi.

Grass “LiveSafe, en iyi seçeneklerin Subway ve Ruby Tuesday olduğu bir yemek çölündeydi. Daha otantik yemekler istedik ve düşünmeye başladık ‘Yerel şeflerle bağlantı kurmanın daha iyi bir yolu var mı?’” dedi.

Sonuç olarak Washington D.C., Philadelphia, Boston, New York ve Atlanta’da bağımsız şefler ağı oluşturan Hungry ortaya çıktı ve Amazon, E-Trade, Microsoft ve BCG gibi şirketlere yemek sağladı.

Şeflerin hepsi Hungry tarafından izleniyor, yemekler “hayalet mutfaklarda” (ghost kitchens) (bir restorana bağlı olmayan ticari mutfaklarda) hazırlanıyor ve sonra yiyecekler Hungry ekibi tarafından teslim ediliyor.

Grass, “Yiyecekler, perakende satış yeri olan bir restorandan çok daha düşük maliyetli bir yapıda hazırlanıyor.” dedi ve ekledi: “Yine de kaliteden ödün vermiyorsunuz. Bunlar en iyi yemeklerini pişiren üst düzey şefler – restoran kalitesindeki yemeklerden daha yüksek kalitede, ancak çok daha düşük maliyetle hazırlanan yemekler yiyorsunuz.”

Bu düşük maliyetin aynı zamanda girişimin cömert olmasına izin verdiğini de belirtti. Hungry, özellikle ABD’de açlığı sona erdirmek amacıyla satılan her iki öğün için bir öğün bağışlıyor ve şimdiden yaklaşık 500.000 öğün bağışladı.

Yeni finansman ile Grass ve ekibi, yeni pazarlara açılmak ve 2021’in sonunda 23 şehirde faaliyet göstermek istediklerini söyledi.

Etiketler