Bu Uygulama Sürdürülebilir Değerler Yansıtan Ürünleri Tanımlıyor

Fransız uygulama My Label, tüketicilerin sürdürülebilir ürünler bulmasını ve üreticileri etkilemesini kolaylaştırarak değerleri karşılayan ürünleri tanımlıyor.

My Label; tüketicilerin ürün etiketlerini deşifre etmelerine yardımcı olan, artan sayıda uygulamadan biri. Bununla birlikte; piyasadaki diğer seçeneklerin aksine, My Label önerilerini tüketici tercihlerine dayandırıyor.

Uygulama; tüketicilerin çevresel, sosyal ve sağlık faktörleri de dahil olmak üzere 20 kriter arasından seçim yapmalarına izin veriyor – örneğin; bir üründe hurma yağı olup olmadığını size bildirmesini My Label’dan isteyebilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda adil bir maaş ödeyen şirketlerin ürünlerini de işaretleyebiliyor.

Kullanıcılar, uygulama ile barkodu tarıyor ve ürünün kriterlerinizi karşılayıp karşılamadığını size bildiriyor. Kriterleriniz karşılanıyorsa yeşil gülen bir surat beliriyor. Karşılamazsa, My Label bu ürünü kırmızı bir emoji ile işaretliyor ve kriterlerinizi karşılayan benzer bir ürün öneriyor. Şirket, amacının alışveriş alışkanlıklarını değiştirmeyi kolaylaştırmak ve öncelikleri paylaşan üreticileri desteklemek olduğunu söylüyor.

My Label, hem Android hem de iOS için mevcut. Uygulamayı kullanmak ücretsiz – şirket, tüketici tercihlerini şirketlerle paylaşarak para kazanıyor. Nisan 2019’da Fransa’da piyasaya sürülen uygulama, veri tabanında 500.000’den fazla ürün içeriyor.

Etiketler