Kohler, Alexa’lı Bir Akıllı Hoparlörü Duş Başlıklarına Yerleştiriyor

Sabahları müzik dinlemek istiyorsanız, Kohler sizin için en üst düzey bir ürüne sahip: Doğrudan duş başlığınıza yerleştirilmiş, Alexa’ya sahip taşınabilir bir akıllı hoparlör.

Duşunuzun rahatlığını bırakmadan Alexa’dan favori çalma listenizi işaretlemesini, en son haberleri bulmasını veya daha fazla şampuan sipariş etmesini isteyebilirsiniz. Aslında, neden günün geri kalanında orada kalmıyorsunuz? Dışarısı soğuk ve evden ayrılırsanız çalışmanız gerekecek. “Alexa, lütfen dış dünyayı kapat.”.

Bu ürün kulağa (gerçekten de) saçma gelmesine rağmen, Kohler Moxie Duş Başlığı akıllıca tasarlandı. Duş başlığının kendisi dairesel bir halka şeklindeyken, Alexa’lı hoparlör ortada yer alan konik bir bileşen. Hoparlör manyetik olarak yerinde tutuluyor ve yanında verilen kablosuz bir yuva ile şarj ediliyor.

Basit Bluetooth hoparlör sürümü 99 dolara, Alexa’lı sürümü ise 159 dolara satın alınabilir. (Duş başlığının kendisi ise ek olarak 70 dolara mal oluyor.) Bluetooth sürümü tek bir şarjla altı ila yedi saat çalışırken, Alexa sürümü “5 saate kadar” çalışıyor. Hepsi IPX67 derecesinde su geçirmez. Kohler, tüm sistemin 2020’de satın alınabileceğini söyledi.

Moxie Duş Başlığı kesinlikle “Alexa entegrasyonlarına sahip gereksiz ürünler” listesine dahil oldu (First Alert duman alarmı, Ecobee SmartThermostat ve diğerlerinin yanında). Ancak en azından bir Bluetooth hoparlör, çoğu insan için banyoda yararlı bir şey.

Kohler ayrıca bir CES 2020 haberinde Moxie Showerhead’e ek olarak yerleşik Alexa’lı yeni bir Veder aynası, yeni bir PureWarmth ısıtmalı tuvalet koltuğu (kendi uygulamasıyla birlikte) ve Numi “akıllı tuvaleti”nin güncellenmiş bir versiyonunu duyurdu. Evet, merak ediyorsanız Alexa’sı da var.

Etiketler