Çin’in Paket Servis Sektörünün 86 Milyar Doları Aşması Bekleniyor

Meituan Araştırma Enstitüsü ve Çin Konaklama Sektörü Derneği tarafından yayınlanan bir raporda, Çin’in paket servis endüstrisinin yıllık cirosunun 2019 yılında 603,5 milyar yuana (yaklaşık 86,07 milyar ABD doları) ulaşması bekleniyor.

Dijitalleşme, Çin’in paket servis sektörünün trendlerinden biri. Bu nedenle, Çin’in en büyük paket servis platformlarından biri olan Meituan’ın başkan yardımcısı Wang Puzhong, son beş yılda daha olgun ve çeşitlendirilmiş bir hizmet sisteminin oluştuğunu söyledi.

Yemek servisi endüstrisi; talep rekorları kıran ürünler, zincir operasyonları ve sağlıklı beslenme gibi yeni özellikler sunuyor.

Meituan’ın hafif yiyecek (light food) paket servis siparişleri, 2019’un ilk üç çeyreğinde yıllık %102 oranında arttı. Rapor, paket servis sektöründe daha besleyici ve daha sağlıklı diyetlere olan talep artışını gösteriyor.

Teslimat seçenekleri de artıyor. Çiçekler, yeşil bitkiler, kozmetikler ve günlük ihtiyaçlar için siparişler hızla büyüyor. Günlük ihtiyaçları ve festival, bayram taleplerini karşılamak da yeni bir trend haline geliyor.

Etiketler