LEGO Ürün Kiralama Şeması Oluşturmayı Düşünüyor

Bu fikir, şirketin devam eden sürdürebilirlik konusundaki yatırımlarının bir parçası olarak şu anda geliştirilmekte olan birkaç projeden bir tanesi.

LEGO Grubu, şirketin sürdürebilirliğini artırma çalışmalarına milyonlarca sterlin yatırım yaptı ve kendisi için iddialı hedefler belirledi. Grup, 2025 yılına kadar sürdürebilir ambalaja geçiş için çalışmalar yapıyor; amaçları ise 2030 yılına kadar ürünlerinin çoğunu sürdürebilir hale getirmek. Yakın zamanda ise ürün kiralama şeması olasılığı LEGO’nun başkan yardımcısı Tim Brooks tarafından dile getirildi.

Bu fikir, şirketin çevresel etkilerini azaltma konusundaki ısrarlı çabalarının bir parçası olarak şu anda değerlendirilmekte olan birkaç fikirden biri. Yeniden kullanım ve geri dönüşüm araştırmalarının yanı sıra LEGO’nun plastik olmayan materyallerin araştırma-geliştirmesi için de bir ekipleri mevcut. Grup, ilk bitki temelli parçaları 2018’de tanıttı. Ağırlıklı olarak şeker kamışından yapılmış ve sürdürebilir parçaların %98’i bitki temelli. Geneksel parçalarla aynı görünüyor, aynı hissiyatı veriyorlar.

Başlangıçta bitki temelli parçaları bir dizi botanik biçimli parça olarak piyasaya süren şirket, daha sonra bir takım tasarımlarla kullanımı genişletti. Bunları kullanarak ortaya çıkan en yeni ürünlerden biri 180’den fazla sürdürebilir parçaya sahip LEGO Fikirler Ağaç Evi (Ideas Tree House).

Şirket, Planet Promise konusundaki kararlılığını ve tedarik zincirlerinde şeffaflığa olan bağlılığını geliştirmeye ve güçlendirmeye devam ediyor. Eylül 2019’da Reputation Institute, yıllık kurumsal sorumluluk çalışmasında LEGO Grubu’nu dünyada bir numara olarak seçti.

Etiketler