Siber Güvenlik Startup’ı CyCognito A Serisi Finansmanında 18 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Şirketlerin güvenlik sistemlerindeki zayıf noktalarına görünürlük sağlamayı amaçlayan bir siber güvenlik platformu olan CyCognito, A Serisi yatırım fonunda 18 milyon dolar topladı.

Lightspeed yatırım partneri ve eski Microsoft Başkanı John Thompson’ın kişisel yatırımı ve ek olarak Seronson Ventures da dahil olmak üzere, Lightspeed Partners liderliğinde yatırım gerçekleştirildi.

CyCognito, sundukları SaaS platformunun “her bir kuruluşun güvenlik risklerini, tüm dış saldırı yüzeylerinin küresel analizine dayanarak ve otonom bir şekilde keşfedebildiğini, numaralandırabildiğini ve öncelik sırasına koyabildiğini” söylüyor. Başka bir ifadeyle, bir şirketin tüm saldırı yüzeyini ölçüyor, kötü aktörler tarafından sömürülebilecek delikler ve kusurlar arıyor. Bunu da internet üzerinden yayılan, internete bağlı ve korunmasız cihazlar arayan on binlerce bot aracılığıyla gerçekleştiriyor. Bu dijital varlık veritabanıyla, saldırılar için kullanılabilecek sorunları araştırılıyor.

Startup; platformlarının hali hazırda sağlık, konaklama, finans gibi sektörlerden onlarca kurumsal müşteri tarafından kullanıldığını belirtti.

Şimdi banka hesaplarındaki 18 milyon dolarla CyCognito, daha fazla kurumsal müşteriye ulaşabilmek için mühendislik ve satış takımlarını büyüteceklerini söyledi.

Şirketin kuruluşundan iki yıl sonra, yönetim kısmı sadece erkeklerden oluşuyor.

CEO Rob Gurzeev, şirketin daha fazla kadın ve non-binary kişileri üst düzey roller için işe almak için aktif olarak çalıştıklarını ve iş gücünde çeşitliliği arttırmayı teşvik ettiklerini söyledi.

Etiketler