Wirecard Sınır Ötesi Lisanslarını Artırmak İçin Çinli AllScore’u Satın Alacak

Wirecard, sınır ötesi lisanslarla büyüyebilmek için Bejing merkezli AllScore Ödeme Servisleri’nin tüm hisselerini kademeli olarak devralmaya başladığını açıkladı. Anlaşma tamamlandıktan sonra Wirecard AllScore’daki hisselerin %80’ine sahip olacak. Ayrıca Wirecard’ın iki yıl sonra hisselerin kalan yüzde 20’sini alabilmesini sağlayan bir satın alma opsiyonu da mevcut.

Wirecard’ın CEO’su Markus Braun bir basın bülteninde “Çin’e adım atan Wirecard’ın haberlerini paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Çin pazarı, Wirecard için muazzam bir fırsat. Lisanslar, Wirecard’ın küresel platform stratejisine mükemmel bir uyum sağlıyor.” dedi.

2007’de kurulan AllScore, cazip bir lisans portföyüne ve 120’den fazla çalışanı olan özverili bir ekibe sahip bir yerel ödeme hizmetleri sağlayıcısı. Bu lisans portföyü sayesinde Wirecard, Çinli üye işyerlerine yerel para birimleriyle lokal satın alma hizmetleri, sınır ötesi satın alma – mutabakat (settlement) dahil – ve dijital katma değerli hizmetleri sunabiliyor. Buna ek olarak, Wirecard’ın uluslararası üye işyerleri Çinli tüketicilere ulaşabilecek, mobil ödeme yöntemlerini kabul etme ve yerel para birimlerinde mutabakat yapabilme imkânı elde edecek. Lisans portföyü ayrıca Wirecard’a Çin’deki tüketicilere ve şirketlere ödeme kartları düzenleme olanağı da sağlıyor.

AllScore Payment Services’in kurucusu ve başkanı Yao Lin “Çin olarak Wirecard’ı içtenlikle karşılıyoruz. Bu piyasaya girerken bizi seçerek Çin Hükümetinin finansal sektörü açma çabalarına ve yabancı yatırımcıların piyasaya erişimleri konusunda düzenleme ortamını iyileştirme çalışmalarına katıldıkları için gururluyuz. Wirecard’ın küresel ve dijital bir işletmeyi genişletme konusundaki geçmişi ve uygulama konusundaki profesyonel yaklaşımları; yerel bilgilerimiz ve lisanslarımızla birleştiğinde bizi Çinli üye işyerlerine ve Çin’de iş yapan uluslararası müşterilere hizmet etmek için ideal bir takım yapıyor.” dedi.

Etiketler