Google Gerçek bir Mezar Taşı ile Sonunda Reader’a Hak Ettiği Saygıyı Veriyor

Google Reader, altı yılı aşkın bir süredir ortada yoktu ve internet o zamandan beri aynı değildi. Uzun zamandır Reader’ın yerini tutan bir şey yoktu. Fakat şimdi, sevgili RSS uygulamasına saygı duyabileceğimiz bir yer bulabiliriz.

Bir Google çalışanı olan Dana Fried, şirketin Seattle kampüsünün ana lobisinde kurulmuş Reader ve diğer birçok ölü Google hizmeti için mezar taşları içeren bir mezarlığının fotoğrafını paylaştı.

Picasa, Google Buzz, Orkut, Google Wave ve Google+ için mezar taşları da bulunuyor. Buradaki diğer mezar taşlarıyla o kadar ilgilendiğimi söyleyemem. Bu anıtı ben tasarlamış olsaydım, Google Reader’ı diğerlerinin iki katı boyutunda yapardım veya New Orleans tarzı bir şifre oluştururdum. (Ayrıca, Google Inbox’ı anmak için tam boyut bir piramit inşa ederdim.)

Unutmayalım ki bu mezar taşı koleksiyonu, Google’ın öldürdüğü hizmetlerin sadece küçük bir kısmı. Listenin tamamını görmek veya artık kullanılmayan Google hizmetlerini anmak istiyorsanız Killed by Google websitesine bakabilirsiniz. (iGoogle ya da Nexus Q’yu hatırlıyor musunuz?)

Google Reader’ı ve internetin daha basit zamanlarını hatırlayıp geride bırakmak için Google Reader’ın nasıl kullanılacağını anlatan bu 2008 tarihli videoyu izleyebilirsiniz. Sanırım Google o zamanlar Reader’la gerçekten ilgilenmiyordu.

Etiketler