Shell’in İlk Greenlots Elektrikli Araç Hızlı Şarj Cihazı Singapur’da

Fosil yakıt üretimi ve yüzlerce Shell benzin istasyonu ile tanınan enerji devi Royal Dutch Shell, elektrikli araç enerjisi işine giriyor.

Şirketin yeni satın aldığı Greenlots’un ilk DC hızlı şarj cihazı, Singapur’daki Shell benzin istasyonunda piyasaya sunuldu. Ocak ayında Shell tarafından satın alınan bir EV şarj startupı olan Greenlots, şarj cihazını tesis etti. Bu, Greenlots’un önümüzdeki birkaç ayda Singapur’daki Shell servis istasyonlarına getirmeyi planladığı 10 DC hızlı şarj cihazının ilki oldu.

Şirket, Singapur’u hedefleme kararının Greenlots’un Asya ve Kuzey Amerika’daki tüm uygulamalarda EV şarj çözümleri sağlamaya ilişkin stratejisinin bir parçası olduğunu belirtti. Hem Shell hem de Greenlots’un Singapur’da bir mevcudiyeti bulunuyor. Los Angeles merkezli Greenlots Singapur’da kuruldu; Shell ise Singapur’un en büyük yabancı yatırımcılarından bir tanesi.

Singapur, özellikle talebe bağlı araç platformları için elektrikli araç kullanımını teşvik ediyor. Şehir, talebe bağlı araç sürücüleri ve ticari filolar elektrikli taşıtlara geçiş yapıyorken beklenen talebi karşılamak için EV altyapısını inşa ediyor.

Greenlots, Shell tarafından satın alınmadan önce bir cleantech yatırım şirketi olan Energy Impact Partners tarafından destekleniyordu. Yönetim yazılımını EV şarj donanımıyla birleştiren şirket, son yıllarda Volkswagen dahil olmak üzere önemli müşterilere sahip oldu. Greenlots, Volkswagen’in dizel emisyon skandalı üzerine ABD düzenleyicileri ile anlaşmasının bir parçası olarak kurulan Electrify America’nın tek yazılım sağlayıcısı.

Etiketler