WeChat Uygulaması Finlandiya’da Çinli Turistlere Yardımcı Oluyor

Şehir, Çinli turistlerin turistik yerleri gezmesine yardımcı olmak ve Helsinki’yi daha çekici hale getirmek için MyHelsinki adlı özel bir WeChat uygulamasını piyasaya sundu.

Helsinki son yıllarda Çinli turistler için popüler bir yer haline gelirken, WeChat aylık 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı ile Çin’in en popüler e-ticaret ve ödeme platformu oldu.

My Helsinki WeChat uygulaması WeChat ekosistemindeki mini bir program olarak çalışıyor. Uygulamada, Helsinki’de yapılacak şeylere dair Çince tavsiyeler bulunuyor. Ayrıca uygulama, Çinli ziyaretçilerin mini program içinde seyahat biletleri satın almalarına olanak sağlayan Whim uygulamasına entegre.

My Helsinki mini programını kullananlar, Çinli WeChat kullanıcılarının evdeki hizmetleri için ödeme yapması gibi WeChat Pay işlevini kullanan çoğu hizmet için ödeme yapabiliyor. Bu da Helsinki’yi Çinli turistlerin nakitsiz deneyimi yaşayacakları ilk yerlerden biri haline getiriyor.

Çinli turistler, dünyanın en büyük seyahat pazarını oluşturuyor. WeChat’in ana şirketi Tencent bu gezginlere yardımcı olmak amacıyla yerel WeChat mikro sitelerini inşa etmek üzere dünyanın dört bir yanındaki turizm kuruluşlarıyla çalışmaya başladı. Uygulama, turistleri işlek yolların dışındaki lokasyonlara da yönlendirdiğinden dolayı, altyapı üzerindeki baskıyı azaltarak Helsinki’nin turizmi daha iyi yönetmesine yardımcı olacak bir fırsat sağlıyor.

Etiketler