Revo Capital’in 5 Yıldır Yatırımcı Ortağı Olduğu Yerli Yazılım Şirketi Foriba Dünya Devine Satıldı

Türkiye’nin önde gelen girişim sermayesi şirketlerinden olan Revo Capital’in 2014 yılında yatırım yaparak gelişimine destek verdiği yerel yazılım şirketi Foriba, kendi alanında dünya lideri olan Sovos tarafından satın alındı.

Teknoloji ve internet odaklı yatırım fonu Revo Capital, girişimcilere verdiği destek ile önemli başarılara imza atıyor. Şirketin ilk katkı sağladığı girişimlerden biri olan Foriba; finans, vergi yazılımları ve raporlama çözümlerinde dünya lideri, ABD menşeili Sovos tarafından satın alındı.

Fintech, bulut tabanlı B2B çözümler, online pazaryeri ve büyük veri alanında bugüne kadar 19 girişime yatırım yapan Revo Capital, 66 milyon Dolar büyüklüğündeki 1. fonun ardından 2. fon için hazırlanmaya başlıyor.

Bu başarı tesadüf değil

Revo Capital Yönetici Ortağı Cenk Bayrakdar, “Foriba’nın bugün alanında dünya lideri olan Sovos tarafından satın alınmasının gururunu yaşıyor ve başta Ahmet Bilgen ve Koray Bahar olmak üzere tüm Foriba ekibini gönülden kutluyoruz. 5 yıl boyunca şirketin yerel bir yazılım şirketinden global bir oyuncuya dönüşümünü en ön sıradan takip etme şansına sahip olduk ve bu başarının tesadüf olmayıp sonuna kadar hak edildiğini yakinen biliyoruz.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Revo Capital, 2013 yılında kurulduğunda Türkiye’de FinTech ve kurumsal yazılım hizmetleri alanını odak olarak belirleyen ilk ‘Risk Sermayesi’ fonu olmuştu. Bunun doğru bir tercih olduğunu Foriba satın alması ve bu alandaki diğer yatırımlarımızın büyüme hızı net biçimde göstermekte. Böyle bir dönemde, ABD’li dev bir şirketin dikkatini çekmek ve satın almanın gerçekleşmiş olması hakikaten dikkate değer gelişmedir. Şu an kurmakta olduğumuz ikinci fonumuz ile uluslararası yatırımcılarla beraber bölgedeki yatırımlarımızı çoğaltmayı hedefliyoruz.”

Etiketler