Lime, Üç Şehirde Elektrikli Scooter Rezervasyon Özelliğini Test Ediyor

Elektrikli scooter kiralama şirketi Lime, sürücülerin kullanıma hazır olmadan önce bir scooter rezerve etmesine olanak tanıyan yeni özelliği test ettiğini açıkladı. Yeni rezervasyon seçeneği şu an için belirli yerlerdeki müşterilerle sınırlı fakat gelecekte scooter mevcudiyeti hakkında endişe duyan sürücüler için kolaylık sağlayan bir özellik olarak daha yaygın olarak kullanılacak. Bu özellik için sürücülerin iPhone sahibi olması gerekiyor.

Lime, dünyanın çeşitli şehirlerinde elektrikli scooterlar sunarak müşterilere, taksi ve diğer ulaşım seçeneklerine karşı bir alternatif sunuyor. Sistem, müşterilere uygun elektrikli scooterın bulunduğu yeri gösteren bir mobil uygulamayı içeriyor. Aynı uygulama, bir QR kodu kullanarak scooter’ın kilidini açmak için de kullanılıyor.

Bunun, elektrikli scooterların düşük maliyetli ve talep üzerine kullanılabilirliği dahil olmak üzere bazı belirgin yararları bulunuyor. Ancak ikincisi, yakınlarda ücretsiz bir scooter olmasına bağlı bir şey. Yeni scooter rezervasyon özelliği burada devreye giriyor.

Bulunduğunuz yere yakın uygun bir scooter görüyorsanız ve vardığınızda hala orada olacağından emin olmak istiyorsanız, rezervasyon özelliği 15 dakikaya kadar onu ayırabilmenize olanak sağlıyor. Müşteri bir scooterı rezerve ettiğinde, diğer Lime kullanıcıları uygulamanın haritasında 15 dakikalık rezervasyon periyodu boyunca o scooterı göremeyecek.

Lime’ın Ürün Müdürü Will Lee: “Harita üzerinde bir scooter bulup ona doğru yürüdükten sonra başka bir sürücünün onu çoktan aldığını öğrenmenin ne kadar sinir bozucu olabileceğini anlıyoruz.”

Özellik Tel Aviv, Lyon ve Brisbane’e beta testi olarak yayına alınıyor.

Etiketler