Bird, 50’den Fazla Avrupa Şehrinde Elektrikli Scooter Piyasaya Sürecek

Bird, bu ilkbaharda Avrupa’nın 50’den fazla şehrinde elektrikli scooter piyasaya sürmek için çalışmalarını hızlandırdı.

Bird, Avrupa’daki büyümesine bir yıldan daha kısa süre önce başladı. Bugün Bird’ün scooter’ları Paris’te, Brüksel’de, Viyana’da, Zürih’te ve başka Avrupa şehirlerinde kullanılıyor. Bu lansman, Avrupa’daki kullanımı en az 10 kat arttıracak.

“Dünya çapındaki markalar ve şirketler, büyüme ve ölçek ekonomilerinin kusursuz formülüne sahipler.” diyor Bird’ün CEO’su Travis VanderZanden. “Bird’ün küresel faaliyet alanını genişlettikçe, gittikçe büyüyen bir “run rate” meydana getirirken, benzersiz bir inovasyon, kullanıcılara, mahallelere ve şehirlere bağlılık ve operasyonel mükemmelliği de gözler önüne sereceğiz. Bu formül, şehirlerimizi ve toplumlarımızı daha yaşanabilir kılma misyonumuz adına büyük bir etki ve gelişme sağlayacak.”

Bu gelişme, Bird’ün işgücünün %4-5’ini işten çıkarmasından yaklaşık bir ay sonra meydana geldi. İşten çıkarmalar, Bird’ün yıllık performans değerlendirmesi sürecinin bir parçası olarak gerçekleşti ve yalnızca ABD’deki çalışanlarını etkiledi. Bu çalışanlar kıdem tazminatı ve sağlık yardımları için hak sahibiydiler.

Bird bugüne kadar 400 milyon dolardan daha fazla fon topladı ve 300 milyon dolarlık yeni bir yatırım turunu da gerçekleştirmek üzere.

Etiketler