Haritalandırma Yazılımı Bir Dükkandaki Mısır Gevreğinin Konumunu Tespit Edebiliyor

İsrailli startup Oriient, insanların binalarda yolunu bulmasına yardımcı olmak için haritalandırma yazılımı geliştirdi. Sadece iç mekanda kullanılan bir GPS gibi bu eklenti uygulama, insanların mağazalarda, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde veya herhangi bir binada yollarını bulmasını kolaylaştırıyor.

Eklenti, aylık bir lisanslama modelinde uygulama geliştiricilere satılıyor. Bir alışveriş merkezinin ziyaretçilerine yollarını bulmalarına yardımcı olacak bir uygulama sunduğunu hayal edin. Uygulamaya Oriient’i eklemek, ziyaretçileri belirli ürünleri satan mağazalara, hatta raflara yönlendirecek.

Dünyanın manyetik alanını ve akıllı telefonlardaki sensörleri kullanan teknoloji, bir metrelik alandaki bir insanın konumunu belirleyebiliyor. Oriient CEO’su ve kurucu ortağı Micket Balter, teknolojinin manyetik alanın sabitliğinden dolayı herhangi bir bina içinde etkili olduğunu belirtti.

Balter, “Google haritaların her gün nasıl işe gideceğimizi kontrol etmesi gibi, sistemimiz ile perakendeciler mağazada alışveriş yapan kişileri kontrol edebilir ve etkileyebilir.” dedi.

Hizmet tarafından üretilen veriler, perakendecilere ve diğer işletmelere müşterilerin tam olarak nasıl hareket ettiklerini ve nerede zaman geçirdiklerini gösteriyor.

Oriient, tohum aşaması finansmanında 2 milyon dolardan fazla para topladı.

Etiketler