Bu Liman, Nakliye Verimliliğini Artırmak İçin Akıllı Haritalama Teknolojisini Benimsiyor

Modellerde, trendlerde ve diğer mekansal ilişkilerde “nerede” boyutunu görselleştirme becerisi, süreçleri planlamak ve optimize etmek için çok önemlidir. Şimdi Avrupa’nın en büyük limanı, liman operasyonlarını koordine etmek ve geliştirmek için coğrafi verileri kullanıyor. 

Rotterdam Otoritesi Limanı (The Port of Rotterdam Authority) ve Esri, liman kullanıcıları için dinamik haritalama yazılımı ve veri merkezi oluşturmak üzere ortaklık kurdu. Bu sistem statik, mobil, insan odaklı ve otonom her şeye bağlamsal bakış açıları sunan dijital bir ikiz oluşturmak için coğrafi, sensörlü ve gerçek zamanlı verileri birleştiriyor. Endüstriyel aşamadaki sensörler, güvenlik ve yönetim fonksiyonları için bağlanıyor ve 2D haritalar yavaş yavaş 3D olanlar ile değiştiriliyor.

Bu durumsal farkındalık derecesi, limanda iyileştirilmiş iş akışı entegrasyonunun, varlık denetiminin, aerodinamik arayüzlerinin ve deniz taşıtı trafiği yönetiminin yolunu açacak gibi görünüyor. Akıllı haritalama, deniz taşıtlarının ne zaman güvenli bir şekilde rıhtıma yanaşabileceğini belirlemek için tahmin edilen hava, su ve trafik koşulları modellerini oluşturuyor. Liman faaliyetlerini koordine etmek için yöneticilere, emniyet personeline, tedarik zinciri paydaşlarına uyarılar gönderiliyor. Bu araçlar, yükleme / boşaltma işlemlerinin verimliliğini artırıyor ve deniz taşımacılığı endüstrisinin geleneksel olarak mücadele ettiği sorunları azaltıyor.

Rotterdam Limanı, dünyanın en akıllı limanı olmayı ve küresel bir liman ve tedarik zinciri ağı oluşturmayı hedefliyor. Ayrıca, otonom deniz taşıtlarının, insanlar tarafından işletilenlerle sorunsuz bir şekilde etkileşime gireceği yılın 2030 olacağını öngörüyor. Makine öğrenimiyle desteklenen jeo-uzamsal veriler, olumlu değişim için tasarımlar yaratabilecek konum tabanlı bilgiler sunuyor. 

Etiketler