Neutrogena Uygulaması Yüzünüze Tam Olarak Uyan Maskeler Yaratmak İçin 3D Tarama Kullanıyor

Geçtiğimiz yılki CES’de Neutrogena, cildinizin durumunu en ince ayrıntısına kadar (gözenekler, nem seviyeleri, fark etmediğiniz kırışıklıklar) incelemenize olanak veren iPhone eklentisini açıklamıştı.

Şimdi ise şirket, Skin360 aracını kollara ayırarak, cilt sıkıntılarını gidermek için tasarlanan kağıt maskelerine yüzünüzün tam olarak uyduğunu garantilemek üzere doğru bir şekilde yüzünüzü ölçen bir uygulamayı lanse etti.

MaskiD adlı iOS uygulaması, yüzününüz 3D görüntüsünü yakalamak ve uyumlu bir kağıt maske yaratmak için iPhone X, XS ve XR’da bulunan TrueDepth kamerayı kullanıyor. Uygulamanın 360Skin aracı ile birlikte kullanılması gerekmiyor fakat bunları birleştirmek uygulamanın cildinizin ihtiyacına göre en iyi bileşenleri belirlemesine yardımcı oluyor. Sistem, ihtiyacı olan bölgelerde (alın, yanaklar, burun gibi) maskenin üzerine 3D basılmış beş bileşen – pürüzsüzleştirci hyaluronik asitten peeling stabilize glukozamine kadar – kullanıyor.

Kağıt maske kullanmış herhangi biri, maskeyi uygularken yaşanan zorluklara aşinadır. Ya göz boşlukları yanlış konumda olur ya da yüzünüze çok fazla veya çok az gelir ve üst dudak bandı her zaman bir şekilde ağzınıza düşer. Bu nedenle, kağıt maskeler teoride etkili olsa da, tüm bu deneyim, Instagram fenomenlerinin gösterdiği gibi rahatlatıcı ve canlandırıcı olmaktan uzak diyebiliriz. MaskiD ise, üstesinden gelinmesi gereken bu önemli engele bir çözüm getiriyor.

MaskiD, bu yılın yaz aylarından itibaren ABD’deki alışverişçilere yalnızca Neutrogena.com üzerinden satılacak. Elbette, şimdiden bir bekleme listesi oluşmuş durumda; yani bu demek oluyor ki ürünle ilk olarak Instagram videoları aracılığıyla karşılaşacaksınız. Ancak güzellik dünyasındaki her şeyde olduğu gibi, birinin öncülük ettiğini başkası kısa süre içinde takip edecektir. O zaman, çok yakında kağıt maskelerin zorlu deneyimine veda edebiliriz.

Etiketler