GOAT, Austin’de Elektrikli Scooterlar Piyasaya Sürüyor

Elektrikli scooter şirketi GOAT, pilot programı için şehrin ulaşım departmanından resmi izinleri almasının ardından Austin’de faaliyete geçti. GOAT, Austin’deki şehir yetkilileriyle birlikte çalışmak istediğini söyledi. GOAT şu anda kendini imkanları ile kendini fonlayarak çalışıyor olsa da ülke çapında elektrikli scooter hizmetini faaliyete geçirmek için yerel şehirlerle ortak çalışmayı panladığını açıkladı.

Pilot programı dahilinde GOAT’ın 500 scooter piyasaya sürme izni var fakat şimdilik aşamalı olarak bir defada 20 scooter dağıtımı yapabiliyor. Şirket, başka alanlar için izin almak üzere diğer şehirlerle de çalıştığını söylüyor.

GOAT’ın CEO’su Michael Schramm, “Nisan ayında, Kaliforniya merkezli iki şirketin bizim pazarımıza girdiğini, dengeyi görmezden geldiğini ve yerel şehir yönetimimizin politikalarını ve sabrını istismar ettiğini gördük. Fakat bugün, “dockless” mobilitenin uzun vadeli tarafsızlığını desteklemek üzere geçerli bir seçenek olmasını sağlamak için Austin şehrinin verdiği özene minnettarız.” dedi. “Austin şehrinin kuralları belirlendiğinden beri, “dockless” mobiliteye ilişkin yönetmelik tarafından belirlenen tüm kriterleri karşılayan bir lansman için ekibimiz yorulmadan çalışıyor.”

Diğer scooter hizmetlerine benzer şekilde GOAT’ın fiyatı kullanım başına 1 dolar ve her dakika için 15 sent. GOAT, binici güvenliği, kırmızı bölgeler ve yerel park kuralları hakkında kullanıcıları eğitmek için çalıştığını söylüyor. Websitesindeki bilgilere göre GOAT, “aktif” biniciler için ücretsiz kasklar da sunuyor.

GOAT CMO’su ve kurucu ortağı Jennie Whitaker bir basın duyurusunda, “Her GOAT kullanışınızda, sizi şehrin sunduğu en iyiye götürmek istiyoruz. Bu nedenle GOAT’la yaşanan her deneyim, tüm zamanların en iyisi olma fırsatına sahip.” dedi. “Elektrikli scooterların vahşi batısı sırasında pazara girmek zaten kendi başına bir macera. Bu nedenle, bizi benzersiz kılan şeye odaklanıyor olmak markamıza rehberlik edecek. Teknoloji becerilerimizi, insanlar ve toplumlar için iyi olma konusundaki samimi isteğimiz ile birleştirerek kısa mesafe taşımacılık konularını dürüstlükle çözmeye yardımcı olduğumuzda GOAT’ın gideceği yerleri dört gözle bekliyoruz.”

İşterseniz bir de diğer scooter şirketlerinin aldıkları yatırımlara bakalım:

Etiketler