Bu Startup, Mobil Diş Bakımını Gençlerle Buluşturuyor

Birçok insan, değişik konumlara lezzetli yiyecekler getiren mobil restoranlara ya da yiyecek araçlarına aşina. Peki ya mobil diş aracı? Startup Lydian Dental, diş bakımını doğrudan müşteriye getiren mobil dişçi ofisi ile diş endüstrisini tamamen değiştirmeyi hedefliyor. Lydian, kullanıcı dostu yaklaşımının gençlere ve rahatlık arayanlara hitap etmesini umuyor.

Lydian’ın hali hazırda Texas ve Arizona’da abonelik hizmeti sunduğu dört ofisi var. Müşteriler aylık bir ücret ödeyerek çeşitli hizmetlere istedikleri zamanlarda erişebiliyorlar. Esprili üniformalar giyen Lydian personeli, hastaları samimi bir atmosferde ağırlıyor. Şimdi ise şirket, müşteri deneyimini iyileştirmek için yeni bir şey denemeye karar verdi. Tarz sahibi RV tipi mobil diş klinikleri oluşturmak için tasarım şirketi Rapt Studio ile ortaklık kurdu. Yaratıcı ekip, ilham almak için minik ev akımını inceledi ve sonucunda ahşap panelli dış mekanlar, çimlerle kaplı sandalyeler, televizyonlar ve ekose kaplamalı yaslanan hasta koltukları içeren bir tasarım ortaya çıkardı. Buradaki fikir ise dişçi ziyaretini kolaylaştırmak ve daha az korkutucu hale getirmekti. Ayrıca Lydian, ihtiyaç sahibi topluluklara düşük maliyetli diş bakımı sağlamak için de mobil klinikleri kullanıyor.

Lydian’ın şu anda yaklaşık 3.000 hastası ve 300 abonesi bulunuyor fakat işveren tarafından sağlanan alan temini için işletmelerle ortaklık kurarak bu sayıyı büyütmek istiyor. Portatif birimler, diş hekimlerini çalışanlarına getirmek isteyen Austin teknoloji startupları sayesinde popüler olmuştu. Lydian ayrıca ücretsiz diş fırçaları, özel diş macunu tatları ve “Flossify” markalı ücretsiz çikolatalar gibi eğlenceli ekstralar ile genç kullanıcılara hitap etmeyi umuyor. Lydian’ın, işlemlerini deneyimlere dönüştürmek isteyen perakende işletmelerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Peki sizce bu yaklaşım dişçiye gitmeyi insanlara sevdirmeyi başarabilir mi?

Etiketler