Amazon, Google Home’un En Kullanışlı Özelliklerinden Birini Kendine Ekliyor

Amazon, Google Home’un en kullanışlı özelliklerinden birini Echo’ya getirdi.

Şirket, geçtiğimiz günlerde Alexa Announcements’ı tanıttı. Bu, evinizde birden fazla hoparlör olduğu takdirde, Echo’nuzu ev içi dahili konuşma sistemine çeviren bir özellik.

Amazon’un eklediği bu yeni özellik sayesinde, istediğiniz mesajı birden fazla Echo hoparlöründe aynı anda yayınlayabileceksiniz. “Yukarı gelin.” mesajının evdeki tüm Echo’larda yayınlanması için, “Alexa, herkese üst kata gelmelerini söyle.” demeniz yeterli. Bu komutları, “Alexa … duyur.” ve “Alexa … mesajını yayınla.” şeklinde de verebileceksiniz.

Evinizde yalnızca bir Echo varsa, Android telefonunuz veya Fire tabletinizdeki Alexa uygulamasını kullanarak bu özellikten yararlanabilirsiniz. Bunun için, hoparlörde ve telefonda kullandığınız hesapların aynı olması gerek.

Amazon’un bu yeni güncellemesi, Google’ın Google Assistant aracılığıyla Google Home hoparlörlerinde mesaj yayınlamanızı sağlayan Broadcast adlı özelliği tanıtmasından beş ay sonra geldi.

Elbette, Amazon’un Google’a karşı sahip olduğu güçlü yanlarından biri, Alexa’yla çalışan üçüncü parti cihazların sayısı. Bir Amazon temsilcisinin belirttiğine göre, şimdilik Announcements özelliğini üçüncü parti cihazlara entegre etmenin bir yolu yok, ancak şirket bu konu üzerine çalışıyor.

Etiketler