Agree Online, Çocukları Dijital Anlaşmazlıkları Çözmek İçin Eğitiyor

Çocuklar için teknoloji ve internet günlük hayatın bir parçası haline geliyor ve gün geçtikçe onları güvende tutmak için tasarlanmış girişimleri görüyoruz. Agree Online, internet güvenliğine farklı bir açıdan yaklaşıyor; siber zorbalık ve çevrimiçi çatışmaların etkilerine odaklanıyor ve birçok çocuğun bunları çözmek için dijital becerilerden yoksun olduğunu kabul ediyor. Çocuklara, çevrimiçi çatışmaların kontrolden çıkmasını engellemek için gerekli olan bilgileri sağlamayı amaçlıyor.

Agree Online, YouTube videoları paylaşmaktan bir WhatsApp grubundaki saldırıya kadar gerçek dünya çevrimiçi çatışmalarını simüle ediyor ve çocukları bu tarz bir soruna çözüm bulmak için teşvik ediyor. Dijital çatışmalar, hızla şiddetlenenler, diğer sosyal medya gruplarının önünde yer alanlar ve zamanla muhafaza edilenler gibi kendi içlerinde benzersiz özellikler barındırıyor. Bu nedenle de hepsinin en başından engelleniyor olması çok önemli. Siber zorbalık vakaları, bazı çocuklar için çok zararlı ve kaçınılmaz olabilir. Agree Online, ilkokul öğrencilerinden lise öğrencilerine kadar olan çocuklar tarafından kullanılabilecek bir eğitim programı. Program, bir öğretmen tarafından yönetilen güvenli bir çevrimiçi ortamdan oluşuyor ve dijital çatışmaların çözümü için gerekli olan değerler, bilgiler, hayat becerileri ve araçları hakkında çocukları eğitmeyi hedefliyor. Çocuklara, dijital çatışma ve siber zorbalık arasındaki ayrım ve bu durumların nasıl ortaya çıkabileceği öğretiliyor. Bununla birlikte, dijital çatışmalara dahil olan çocukların davranışlarını araştırmak ve müdahale ile ilgili tavsiyelerin iyileştirilmesine yardımcı olmak için, programdan edinilen veriler analiz ediliyor.

İnternet geliştiği ve çocuklar çevrimiçi yaşamda her gün daha fazla yer aldığı için yakın zamanda bu eğitim programlarının çoğalması gerekebilir. Sizce çocukların dijital alanların zararlarından korumak için başka neler yapılabilir?

Etiketler