Bu Akıllı Bulaşık Makinesi Bulaşıklarınızı Yıkayıp Deniz Ürünlerinden Yemek Yapabilir

Heatworks ve bir tasarım şirketi olan frog’un ürettiği Tetra adlı bulaşık makinesi, küçük bir dairede yaşayan ve bulaşık makinesine sahip olmak isteyenler için bir lütuf. Tetra, su tesisatı yerine yalnızca elektrik prizi gerektiren, lavabonun altına koyabileceğiniz, internete bağlanan bir bulaşık makinesi.

Bu bulaşık makinesini kullanırken, ne kadar su kullandığınızın sürekli farkında olmanız için suyu kendiniz koyuyorsunuz. Bulaşık makinesi oldukça sade olsa da, kaseleri, kupaları ve bardakları veya 10 tabak ve 12 su bardağı sığdırabileceğiniz kadar yer var. Heatwork, her yıkamanın yaklaşık 10 dakika sürdüğünü ve pek çok kez kullanabileceğiniz bir deterjan haznesinin bulunduğunu söyledi.

Heatworks, bulaşık makinesi için yapılan araştırmaki bulgular ışığında, ev nüfusunun ortalama 2.58 kişi olduğunu, ancak bulaşık makinelerinin 13 veya daha fazla kişinin bulaşığına yetecek kadar alana sahip olduğunu belirtti.

Tetra, patentli Ohmic Array Technology ile çalışıyor. Cihaz, sudaki mineralleri “uyararak” anında ısıtabilen elektronik kontrol mekanizmalarına sahip elektrotları kullanıyor. Şirket, bu bulaşık makinesinin kullandığı sıcak suyun bugün mevcut olan diğer bulaşık makinelerinin kullandığı sulardan daha saf olduğunu iddia ediyor. Bu nedenle, bulaşık makinesini bebek ürünlerini sterilize etmek, kapları ve meyveleri temizlemek, deniz mahsülü pişirmek ve hatta kıyafetlerinizi yıkamak için kullanabilirsiniz.

Tetra, 300 dolarlık fiyatla 2018’in son aylarında piyasaya sürülecek.

Etiketler