Samsung’un Yeni Bağlantılı Etiketleri Tek Bir Şarj ile Bir Hafta Boyunca Evcil Hayvanları veya Çocukları İzliyor

Çocuklarda, evcil hayvanlarda veya diğer el üstünde tutulan öğelerde künye (tabs) kullanmak istiyorsanız, Samsung’un buna bir çözümü var. Kore elektronik devi,  konumu izleyen ve şarjı bir hafta dayanan internet erişimli küçük bir cihaz olan Connect Tag’i geçtiğimiz günlerde duyurdu.

Diğer bir deyişle böylece, bu yılın başında 25 milyon dolar yatırım almış ve bugüne kadar yatırımcılardan yaklaşık 60 milyon dolar toplamış olan ABD startup’ı Tile’ın benzeri mevcut tagging cihazlarına rakip olduğunu söyleyebiliriz.

Tile form olarak daha çok esneklik sunuyor fakat Samsung 4.21 cm x 1.19 cm ölçüsünde temiz beyaz görünüm ile ilerliyor. Şirket,  dar-bant ağ teknolojisinin kullanımına bir haftalık pil ömrü biçiyor – daha tutucu bir veri kullanımı ile güç kullanımını optimize eden bir standart – ve tag’lerin bunu kullanmada türünün ilk örneği olduğunu iddia ediyor.

Teknolojik açıdan Samsung,bir cihazın konumunu hassas bir şekilde üçgenlere ayırmak için bir GPS, Wi-Fi tabanlı konumlandırma ve Hücre Kimliği (Cell ID) kombinasyonu kullanıyor. Ayrıca Samsung’un SmartThings ekosistemi ile birlikte çalışıyor. Bu da, eve (ve tag’iniz) döndüğünüzde ışıkları harekete geçirmeniz veya otomatik olarak televizyonu açmanız gibi evinizde coğrafi bir mevki koruma (geofence) kurabileceğiniz anlamına geliyor.

Daha standart bildirim seçenekleri arasında; bir düğmeyle konumu alan bir konum bulucu Android uygulaması ve siz ofisteyken veya başka bir yerdeyken bir çocuğun veya bir evcil hayvanın konumu hakkında sizi düzenli olarak bilgilendiren periyodik bildirimler var.

Henüz fiyatı belli değil fakat Samsung Connect Tag, önümüzdeki aylarda diğer ülkelere yayılmadan önce ilk Kore’de satışa sunulacak.

Etiketler