Formda Olma Hedeflerinize Ulaşmanıza Yardımcı Olacak 10 Uygulama

Motivasyon ve kendini adamak ulaşması zor gibi görünür. Bu fitness uygulamalarından birini kullanmak, antrenmanlarınızı çok daha verimli hale getirebilir. İster spor salonu ziyaretlerinizi sıkı bir takvime uydurmaya çalışın, ister egzersizlerinize daha çok konsantre olmak isteyin; sizin için mükemmel olan uygulama bunlardan biri olabilir.

  1. Rejiminize uygun müzik: FitRadio

FitRadio antrenman uygulaması, antrenmanlarınız sırasında size basit çalma listelerinden daha fazlasını sunuyor. Antrenmanınızdaki her tekrarın uzunluğuna, hareketlerinizin ritmine ve bekleme-dinlenme periyotlarınıza uygun müzikleri seçmenize imkan tanıyor.

fitradio.com

  1. Endomondo

İster koşun ister bisiklet sürün; en çok oy alan uygulamalardan biri olan bu fitness takip ve kişisel antrenman uygulaması, rotanız, hızınız ve gelişiminizi sekmelerinde tutacak. GPS kullanarak bütün antrenmanınızı gözden geçirin, istatistiklerinizi kontrol edin ve form hedeflerinize ulaşın. Üyeliğinizi premium üyeliğe yükseltin ve uygulamanın koçluk (coaching) özelliklerinden de yararlanın – bunlar motivasyonunuzu arttırmak için harika.

endomondo.com

  1. Pact ile bahse girin

Eğer antrenman için fazladan bir motivasyona ihtiyacınız varsa, Pact sizin uygulamanız olabilir. Bu uygulama, antrenmanlarınızı bitirip bitirememe üzerine bahse girmenize olanak sağlıyor: tamamlarsanız parayı kazanıyorsunuz, tamamlayamazsanız kaybediyorsunuz.

pactapp.com

  1. Strava: Kendinizle ve arkadaşlarınızla yarışın

Strava, popüler bir GPS tabanlı bisiklet ve koşu takip uygulaması olmasının yanı sıra, arkadaşlarınızla ve kendinizle yarışmanıza imkan tanıyor. Milyonlarca koşucu, bisikletçi ve aktif insan aktivitelerini kaydetmek, zaman geçtikçe performanslarını karşılaştırmak ve maceralarından fotoğraf, hikaye ve önemli anları paylaşmak için kullanıyor.

strava.com

  1. Zombies, Run! (Zombiler, Kaçın!)

Korku sizi motive eder mi? Zombies, Run! uygulaması arkanızda bir grup zombi varmış gibi gösteriyor – onlardan kaçabilmek için yeteri kadar hızlı koşmanız gerekecek. Amacınız insanlığın son kalan karakollarına ulaşmak. Erzak toplamak, hayatta kalanları kurtarmak ve evlerini korumak için size ihtiyaçları var.

zombiesrungame.com

  1. Runkeeper: Gerçek bir klasik

Bu son derece klasik ve kullanıcı dostu uygulama ile koşularınızı takip edin, zamanlayın ve planlayın. 50 milyon koşucunun Runkeeper kullanmasının bir sebebi olmalı. Antrenmanlarınızı izleyebilir, hedefler koyabilir, kişiselleştirilmiş rotalar bulabilir, gelişiminizi görebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

runkeeper.com

  1. Avucunuzun içinde gerçek bir antrenör: Sworkit

Sworkit uygulaması ile motive olmak için kişiselleştirilmiş fitness videolarına ulaşabilirsiniz. Vücudunuzun seçtiğiniz bir kısmı için önceden hazırlanmış 20 antrenmandan birini seçebilir veya kendi antrenmanınızı yaratabilirsiniz. Meşgul olduğunuz bir günde izleyeceğiniz kısa (5-10 dakikalık) videolar sizin için çok yararlı olabilir.

sworkit.com

8. Nike+ Training Club – profesyonel bir atletin size yol göstermesine izin verin

Nike+ Training Club uygulaması, profesyonel atletler için hazırlanmış 100’den fazla antrenman videosunu izlemenize olanak sağlıyor. Atletler, antrenman boyunca size yol da gösteriyorlar. Uzman bir rehberlik hizmetine, her yerde yapabileceğiniz antrenmanlara ve fit olmak için gereken motivasyona sahip olacaksınız.

nike.com

  1. Couch to 5k: Yapabildiklerinize şaşıracaksınız

İngiltere’deki NHS’nin tavsiye ettiği bu uygulama, kolay bir yol ile yeni başlayanların sadece 8 haftada 5 km’lik mesafeyi koşmalarını sağlıyor. Koltuk patatesleri, bunu yapabildiklerini görünce çok şaşıracaklar. 5 milyondan fazla insan bunu başardı!

c25kfree.com

  1. iMuscle ile belirli bölgelere odaklanın

iMuscle uygulaması, sizden, gösterdiği şablondaki haritadaki 152 kastan birini işaretlemenizi istiyor ve sonra size, bu spesifik kası (veya kas gruplarını) hedefleyen mükemmel egzersiz önerilerinde bulunuyor. Bu ödüllü sağlık ve fitness uygulaması, spor salonu seanslarınız için ihtiyacınız olan her şeye sahip.

3d4medical.com

Etiketler