CaseCampus Türkiye Ekonomisine 305 Eğitimli Genç Girişimci Adayı Kazandırdı

Endeavor tarafından uygulanan girişimcilik programı CaseCampus, 4. Dönemini 10 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen Kapanış Konferansı ile tamamladı. Program Türkiye ekonomisine 305 genç girişimci adayı kazandırdı. CaseCampus Bahar Dönemi boyunca başarılı girişimcilerle tanışma, girişimci vakalarını tartışma ve akademisyenlerle çalışma imkanı bulan girişimci adayı gençler, iş ve yatırım fikirlerini hayata geçirmek için artık hazır!

Girişimcilik ekosisteminden birçok ismin katıldığı ekosistem buluşması ile başlayan Kapanış Konferansı’nın açılış konuşmasını Endeavor Yönetim Kurulu Üyeleri Bülent Çelebi ve İlker Koçer yaptı. Çelebi ve Koçer, yeni dönem mezunlarını tebrik ederken CaseCampus gibi programlar vasıtasıyla girişimciliğin gençler arasında yaygınlaşmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ekosistem Buluşma’sında önceki dönem CaseCampus mezunlarından olan Erdem Lafcı “Apps” adlı girişimi bünyesinde geliştirdiği ve App Store’da bir numaraya kadar yükselen oyunu “A Word” ü anlatırken; yine eski dönem mezunlarından olan Nazım Ahat Pehlivantürk, dünyanın her yerinden yapılan alışverişlerin o ülkedeki kayıtlı kullanıcılar tarafından alıcıya ulaştırıldığı “Shippn” adlı girişimini anlattı.

Önceki dönem CaseCampus mezunlarının başarılı olmuş girişimcilik hikayelerini dinleyen mezunlar, sonrasında Revo Capital’den Burak Çendek, Arya Kadın Yatırım Platformu’ndan Deniz Duygu ve 500 Startups’tan Enis Hulli’nin katılımıyla gerçekleşen Yatırımcı Paneli’ne katıldı.

Panel sonrasında Korn Ferry – Hay Group’un kariyer yolculuğu sunumunu dinleyen mezunlar, ardından Endeavor Girişimci şirketi Cosa’dan Cem Gül (Kurucu Ortak) ile Paraşüt’ten Andaç Türkmen (Kurucu Ortak) ve Anlatsın.com’dan Eril Gün Ezerel’in (Kurucu Ortak) katılımıyla takımlar halinde girişimcilerle birebir sohbet etme fırsatı buldular.

Akbank’ın ana sponsorluğunda, farklı kültürlerden ve alt yapılardan gelen girişimci ve iş insanlarını ortak bir hedef için birleştiren, etkin girişimcileri destekleyen uluslararası girişimci ağı Endeavor tarafından geliştirilen uygulamalı girişimcilik programı CaseCampus, Bahar 2017 Dönemi’nin üç konferansını İstanbul’da gerçekleştirdi.

CaseCampus Hakkında…

CaseCampus, Akbank desteğiyle girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak düşünen tüm üniversitelerin 3. – 4.sınıf ve lisans üstü öğrencileri ile en fazla 5 yıllık mezunları on hafta boyunca online modüller ve yüz yüze konferanslar aracılığıyla buluşturdu. 2017 Şubat ayında başvuru almaya başlayan ve  Boğaziçi, Koç, İzmir Ekonomi, ODTÜ, Özyeğin ve Sabancı Üniversitesi’nden  altı girişimcilik akademisyeninin danışmanlığında hazırlanan programda bu dönem Cosa, Düğün, Nişfud ve Paraşüt vakaları incelendi.

Katılımcılar Endeavor Türkiye girişimcilerinin tecrübelerini uygulamalı konferans ve online forumlarda deneyimleme imkanı buldu. 10 Haftalık program boyunca katılımcılar girişimciler, mentorlar, yatırımcılar ve eğitmenlerle çalışarak girişimcilik potansiyellerini keşfetme fırsatı yakaladı. Girişimci adayları, girişimcilik yaşamları boyunca en çok ihtiyaç hissedecekleri ilişki ağlarını oluşturabilmek için de, CaseCampus programı süresince toplam 12 bin 658 adet ekosistem bağlantısı kurdular.

CaseCampus Bahar 2017 Dönemi mezunları program sonrasında da Akbank ve Endeavor’dan destek alabilecekler. İşlerini kurmuş mezunlar CaseCampus’ün parçası olan MentorCampus ile Endeavor Ağı’nda yer alan uzman kişilerden mentorluk almaya, TalentCampus ile ekosistemdeki girişimci şirketler, melek yatırımcı ve VC şirketleri ve kurumsal şirketlerin girişimci düşünme yapısını gerektiren bölümlerinde staj ve iş fırsatlarına erişmeye devam edecek.

CaseCampus’eşimdiye kadar başvuran 3,864 kişinin arasından seçilerek programa katılmaya hak kazanıp mezun olan 305 yeni genç girişimci, 10 haftalık eğitim boyunca, 10 adet vakayı inceledi. Program boyunca farklı disiplinlerde 5,860 adet vaka videosu izleyen genç girişimci adayları, bu süre içinde düzenlenen 124 online forumun da katılımcıları oldular.

Etiketler