İşverenlere Çalışanlarının Kat Ettiği Yola Göre Ödül Verme İmkanı Sunan Uygulama: ByCycling

Hollanda temelli İspanyol bir şirket geçtiğimiz günlerde yeni bir sosyal egzersiz uygulamasını piyasaya sürerek Hollanda’daki devasa bisiklet kültürü üzerinden para kazanmayı amaçlıyor. ByCycling isimli uygulama iki yıldır geliştirilme aşamasındaydı ve şimdilerde iOS üzerinde canlıya alınmış bulunmakta. Android versiyonu da çok yakın bir zamanda lanse edilecek.

Kendisi oldukça ilham verici bir uygulama ve temelde çalışanları arasında daha sağlıklı bir yaşam tarzı alışkanlığı yaratmak isteyen orta ve büyük ölçekli firmaları hedef alıyor. Fikir şu: Dahil olmak isteyen kullanıcılar uygulamayı indiriyor, şirketin ya da departmanın grubuna katılıyor, sonrasında yazılım da kullancının kilometre değerlerini bir lider tablosu aracılığıyla takip ediyor.

Akabinde çalışanlarının daha fazla pedal çevirmesini isteyen yönetim belirli kilometre taşlarına ulaşan çalışanları nakit ya da ekstra izin günü gibi farklı yollarla ödüllendirebiliyor.

Uygulamanın CEO’su ve kurucu ortağı Jose Diaz konuyu şu şekilde açıklıyor: “Araştırmalarımızın sonuçlarına göre insanları işe bisiklet ile gidip gelmeye motive edecek en iyi iki şey finansal teşvikler ve sosyalleşme.”

Kullanıcıların her yolculuk öncesi telefonlarını çıkarıp Başlat/Durdur butonlarına basmalarını gerekiyor. Uygulama kullanıcının bisiklette olup olmadığını telefonun sensörleri aracılığıyla anlayabiliyor, böylelikle kilometreler arka planda hesaplanabiliyor. Kullanıcının tek yapması gereken yolculuk sırasında telefonunu yanında bulundurmak. İşverenin de çalışanlarının performanslarını ölçümleyebilmesi ve onları ödüllendirebilmesi için ByCycling uygulamasına üye olması gerekiyor.

Etiketler