Ford’un Dünya Ticaret Merkezi’ndeki Yeni Mekanı Arabaların Çok Ötesinde Bir Ulaşım Geleceği Sunuyor

Ford, FordHub adını verdiği, Wesfield Dünya Ticaret Merkezi’ndeki yeni lokasyonunu geçen hafta itibarıyla açtı. Ancak burada araba satın alabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Onun yerine bu mekanda New York’taki popüler destinasyonlara ulaşabileceğiniz farklı ulaşım yollarını (bisiklet, metro ve diğerleri) gösteren büyük bir ekran, trafik yoğunluğunu temsil eden mermerden bir heykel ve kendi kendini yenileyen yollar gibi fikirlerin de içinde olduğu, geleceğin ulaşım konseptlerinin sergilediği bir vitrin var.

Ford yöneticilerinden Andrew Birkic’in dediğine göre şirketin “temel işleri”, 5.000 minyatür Ford aracının sergilendiği bir duvarda temsil ediliyor. Birkic bu lokasyonu “tüketiciler ile bağ kurmanın bir yolu” olarak nitelendiriyor ve Ford’un otomotiv firmasından otomotiv ve mobilite firmasına geçişini temsil ettiğini vurguluyor.

Ne de olsa insanlar arabaları yalnızca bir yerden başka bir yere gitmek için kullanmıyor; özellikle de New York gibi büyük şehirlerde. Ford ise diğer ulaşım modellerinde aktif rol almak istiyor. Örneğin Ford Smart Mobility (Ford Akıllı Mobilite) geçtiğimiz sonbaharda araba paylaşım startupı Chariot’u satın almıştı.

Birkic, şirketin diğer şehirlerde de FordHub’ları açmak istediğini belirtti. İlk durak ise büyük bir ihtimalle San Francisco olacak. Bu sırada mekana özel yapılan turu videoda izleyebilirsiniz.

Etiketler