Evdekibakicim.com’a 675.000 TL Yatırım

Türkiye’deki pazar büyüklüğü 3 milyar dolar olarak tahmin edilen çocuk ve yaşlı bakım hizmetleri, gelecek vadeden bir alan olarak öne çıkıyor. Evde çocuk ve yaşlı bakım alanında sunduğu inovatif çözümlerle bu alanda dikkatleri üzerine çeken evdekibakicim.com, ilk yatırımını Fatih ve Fırat İşbecer’in de aralarında olduğu 11 melek yatırımcıdan aldı.

Evdekibakicim.com CEO’su Miraç Bal konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Aldığımız bu yatırım, ev hizmetleri sektörü için önemli bir adım oldu. İnsanların tanımadıkları bir kişiye evini açması en zor konulardan biri. EvdekiBakıcım bu güven problemini teknolojiyi doğru kullanarak ortadan kaldırıyor. Bundan sonraki hedefimiz kontrollü bir şekilde büyüyerek planladığımız coğrafi açılımları gerçekleştirmek.” dedi.

Ev hizmetleri pazarının sadece Türkiye’de değil, dünyada da son yıllarda öne çıktığına dikkat çeken Bal, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “EvdekiBakıcım güveni her zaman ön planda tutarak tüm eğitimcileri, oyun ablalarını ve bakım elemanlarını 5 aşamalı titiz bir eleme sürecinden geçiriyor. Ayrıca bu alanda bir ilke imza atarak bakım süresince 100 bin dolarlık sigorta teminatı sağlıyor. Şu an platformda, farklı alanlarda uzmanlıklarıyla ön plana çıkan binin üzerinde bebek, çocuk ve yaşlı bakıcısına ek olarak yüzlerce oyun ablası hizmet veriyor. Özellikle özel kurslara yüksek ücretler ödemek istemeyen aileler, EvdekiBakıcım sayesinde İngilizce, Fransızca, yaratıcı drama, modern dans, piyano, Montessori eğitimi verebilen profesyonellere hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde ulaşıyor. Üstelik aileler bu hizmeti evlerinde alarak zaman kaybından da kurtulmuş oluyorlar.”

Servis veren profesyonellerin genç yaşta yeteneklerini ön plana çıkararak gelir elde etme fırsatı yakalayabildiklerine de dikkat çeken Bal, “Bu kişiler, farklı aileler tanıyarak kendi networklerini de geliştiriyorlar. Sağladığımız ödeme çözümü sayesinde de taraflar kendini güvende hissediyor ve elden para değişimini de ortadan kalkıyor. Aldığımız bu yatırımla beraber teknolojik altyapımızı güçlendirirken EvdekiBakıcım topluluğunu da büyüteceğiz. Şimdiden bir sonraki tur için Avrupa’daki önemli VC’ler ile dirsek temasındayız.”

Yatırımcılar arasında yer alan Fırat İşbecer ise EvdekiBakıcım yatırımı hakkında şunları söyledi: “Ülkemizde çocuk ve yaşlı bakım hizmetleri alanında yaşanan eksiklikleri giderme amacıyla yola çıkan iki değerli girişimciye destek olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Teknolojiyi merkezine taşıyan evdekibakicim.com ile birlikte daha kaliteli ve güvenilir bakım hizmetlerinin tüm yurtta yaygınlaşmasını temenni ediyoruz.”

Etiketler