Japonya Akıllı Telefonlar İçin Tuvalet Kağıdı Üretti

İletişim devi NTT Docomo, Narita Uluslararası Havaalanı’nın gelen yolcu terminalindeki tuvaletlerde akıllı telefonlar için tuvalet kağıdı uygulaması başlattı.

Ülkenin temizlikle ilgili şanına yaraşır biçimde Japonya’nın en büyük telekomünikasyon devi olan NTT Docomo, Narita Uluslararası Havaalanı’ndaki tuvaletlere akıllı telefonların ekranlarını silmek için kullanılabilecek tuvalet kağıtları koydu. Akıllı telefonlar için tuvalet kağıtları, havaalanının gelen yolcu terminalindeki 7 ayrı noktada bulunan tuvaletlerde normal tuvalet kağıtlarının yanına yerleştirildi.

Yapılan araştırmalar akıllı telefon ekranlarının bakteri yuvası olduğunu hatta çoğunda tuvalet kapağından fazla sayıda bakteri yaşadığını ortaya koymuştu. NTT Docomo’nun tuvalet kağıtları sadece ülkeye gelen misafirlerin ekranlarını silmelerini sağlamıyor aynı zamanda şirketin kablosuz bağlantı hizmetleri hakkında da İngilizce bilgi veriyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre tuvalet kağıtları en azından 2017 Mart’a kadar havaalanında uygulamada kalacak.

İster yenilik adına yapılmış ister zekice planlanmış olsun yeni ve şaşırtıcı reklam alanları ve modelleri neredeyse her zaman ilgi çekmeyi başarmıştır. Daha önce de zekice kurgulanmış nice reklam modelleriyle karşılaşmıştık. Akıllı telefonlar için tuvalet kağıdı fikri de ne ilk ne de son olacak gibi görünüyor.

Etiketler