Ebeveynlere Çocukları İçin Kıyafetlerle Dolu Kutular Gönderen Firma 12.5 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Stitch Fix, Trunk Club ve benzeri e-ticaret firmaları kadın ve erkeklerin evden çıkıp mağazaya gitmelerine gerek kalmadan kendi stillerine uygun kıyafetler bulmalarını kolaylaştırıyor. Kullanıcılar ücretsiz bir şekilde siteye kayıt oluyorlar; sevdikleri ve sevmedikleri tarzları ve kıyafetleri belirttikleri, tercih ettikleri markaları ve fiyat aralıklarını seçtikleri bir testi tamamlıyorlar ve en sonunda geri iade edebilecekleri bir takım kıyafetler evlerine gönderiliyor.

Bu sistem kullanıcılar daha fazla kullandıkça bir o kadar da akıllanıyor. Şimdi bu uygulama, New York merkezli üyelik servisi Rockets of Awesome ile çocuklarının kıyafetlerini aynı şekilde satın almak isteyen anne-babalar için de hayata geçiyor. Ebeveynlere her mevsimin başında çocukları için 12 parça kıyafet gönderen ve yalnızca iade etmedikleri ürünlerin faturasını kesen bu firma, 12.5 milyon dolar yatırım aldı.

Yeni yatırım turuna önceki destekçiler General Catalyst Partners ve Forerunner Ventures’ın da katılımlarıyla August Capital öncülük etmişti. Başlangıç aşamasındayken firmaya General Catalyst Partners, Forerunner Ventures, Female Founders Fund ve Launch Incubator7 milyon dolar yatırım yapmışlardı.

Önceden yine bir perakende satış firması olup General Catalyst tarafından desteklenen Outdoor Voices’a da yatırım yapmış olan aktris Gwyneth Paltrow da bu yatırım turuna katıldı.

Rockets of Awesome, yetişkinler için olan versiyonun birebir aynısı değil. En önemlisi kişisel bir satın alma asistanı olarak çalışmıyor. Ebeveynlere kendilerinin veya çocuklarının beğendiği markaları göndermek yerine kıyafetleri kendisi üretiyor ve herhangi iki kutunun içinde aynı kıyafetin asla bulunmadığını söylüyor.

Startupın uygun fiyatlarını düşününce sundukları hizmet, çocukları geniş bir yelpazede giyinmeyi seven ebeveynler için ideal. Rockets of Awesome’ın yolladığı her parçanın fiyatı 12 ila 36 Amerikan doları arasında değişiyor ve bu fiyatlar dışarıdaki mağazalara kıyasla oldukça ucuz. Çocukları sadece belirli markalardan giyinmeyi seven aileler için ise Rockets of Awesome pek kullanışlı olmayabilir.

Rockets of Awesome’ın kurucusu Rachel Blumenthal, geçenlerde bebek alışverişleri için Cricket’s Circle isimli yeni bir e-ticaret sitesi kurmuştu. Bu site de Forerunner, Lerer Hippeau Ventures, East Coast Angels ve West Coast Investors gibi yatırımcılardan toplamda 4.5 milyon dolar yatırım almıştı.

Etiketler