Snapchat Sessiz Sedasız İsrailli Bir Startupı 30 ile 40 Milyon Dolar Arasında Bir Tutara Satın Aldı

Çeşitli kaynaklara göre Snapchat, bu hafta İsrail’deki ilk satın almasını gerçekleştirdi. Sanal gerçeklik platformu sayesinde kullanıcılara anlık olarak satın almak istedikleri ürünü görselleştirme imkanı sunan 4 yıllık startup olan Cimagine’i satın alan Snapchat, söylenenlere göre 30 ila 40 milyon dolar arasında bir bedel ödemiş.

LinkedIn sayfasındaki bilgilere göre Cimagine şu an için mobilya mağazası Jerome’s, İngiltere temelli dijital perakendeci Shop Direct ve global dev Coca-Cola gibi markalar ile çalışıyor. Tahminlere göre Snapchat bu teknolojiyi geçmişte gördüğümüz kampanyalarını iyileştirmek için kullanacak; Starbucks ile geçtiğimiz yaz yapmış olduğu, Starbucks tüketicilerine Frappucino içecekleri üzerine havalı filtreler koyma ve arkadaşlarına gönderme imkanı sunan kampanya gibi.

Bu aynı zamanda bir yetenek avı gibi de görünüyor; zira Cimagine’in Ozi Egri, Amiram Avraham, Nir Daube ve CEO Yoni Nevo olmak üzere dört kurucu ortağının her biri bilgisayar görselliği ve görsel işleme üzerine uzmanlaşmış.

Bu hamle aynı zamanda Snapchat’e isterse İsrail’de bir geliştirme merkezi inşa etme olanağı da getirecek.

Cimagine, farklı kaynaklardan gelen bilgiye göre iVentures Asia, OurCrowd ve Plus Ventures da dahil olmak üzere pek çok yatırımcıdan henüz net olarak açıklanmayan bir miktar yatırım toplamış.

Öte yandan Snapchat, şirketi 20 ila 25 milyar dolar arasında değerlendirecek olan bir halka arz planlıyor. Bu halka arzın Mart ayında gerçekleşeceği konuşuluyor.

Son dönemde Snap Inc olarak yeniden markalaşan Snapchat, bu yıl içerisinde yarım düzine satın alma gerçekleştirilmesi ile ön plana çıktı. Bunların arasında reklam teknolojileri firması Flite, mobil arama uygulaması Vurb, bilgisayar görsellik startupı Seene ve kişiselleştirilmiş emoji geliştiren Bitsrtips de var.

Etiketler