Hindistan’ın En Büyük Operatörü Airtel, Yeni Tarifeleriyle Kullanıcılarına Ücretsiz Sesli Arama Sunuyor

Sesli aramalar için para ödemek, yakında Hintliler için geçmişte kalmış bir durum olacak.

Airtel, Hindistan’ın en büyük telekom şirketi, 260 milyondan fazla müşterisinin Hindistan’ın dört bir yanında ücretsiz sesli arama yapmasına olanak veren ve 145 Hindistan rupisinden ($2) başlayan fiyatlardaki yeni tarifelerini açıkladı.

Airtel’in bu hamlesi; Hindistan’ın en büyük endüstri şirketlerinden Reliance Industries Limited’ın, Reliance Jio isimli yeni telekom şebekesiyle müşterilerine sınırsız ve ücretsiz arama fırsatı sunmasından üç ay sonra gerçekleşti. Bundan üç ay önce Hindistan’da ücretsiz arama sunan tek operatör Reliance Jio idi.

Airtel; 145 rupilik tarifeyi tercih eden kullanıcılarının diğer Airtel müşterilerini sınırsız arayabileceğini söylüyor. Buna ek olarak Airtel, 4G özellikli telefonu olan müşterilerine 300MB, diğer müşterilerine de 50MB internet sunuyor.

Airtel’in 345 rupilik ($5) diğer tarifesini seçen kullanıcılar ise diğer operatörler de dahil olmak üzere sınırsız arama yapabiliyor. Bu tarifede ise 4G özellikli telefonu olan kullanıcılara 1GB, diğer kullanıcılara ise 50MB internet sunuluyor.

Bir basın duyurusunda, “Bu tarifeler müşterilerimize benzersiz bir hizmet sunmak ve onlara değer verdiğimizi göstermek amacıyla gerçekleştirdiğimiz inovatif çabalardan bir tanesi.” diyor Airtel’in Hindistan ve Güney Asya’dan sorumlu pazar operasyonları direktörü Ajai Puri.

Gelirinin yüzde 70’ini sesli aramalardan sağlayan Airtel için bu oldukça cesur bir hamle gibi gözüküyor. Fakat 90 günden az bir sürede 50 milyon kullanıcıya ulaşan Reliance Jio’nun gelişi, Hint operatörleri için büyük değişiklikler yapmayı zorunlu kılmıştı.

Etiketler