Airbnb Kullanıcılarına Mülk Yönetme Konusunda Yardımcı Olan GuestReady 750.000 Dolar Yatırım Aldı

Airbnb ve benzeri hizmetler kullanan ev sahiplerinin gayrımenkullerini daha profesyonel bir biçimde yönetmelerine yardımcı olan GuestReady uygulaması, geçtiğimiz günlerde 750,000 dolarlık tohum yatırımı aldı. Yatırım turu, Swiss Founders Fund tarafından yürütüldü.

CEO Alexander Limpert, şirketin aktif olduğu 6 şehirde “çok iyi talep” gördüğünü belirtti. Her ne kadar Limpert net gelir rakamlarını paylaşmasa da, GuestReady’nin müşterilerine şimdiye kadar 1.000’i aşkın hizmet verdiğini vurguladı. Bu hizmetler, ziyaretçileri yerleştirmek için temsilci göndermekten, check-out’ları yönetmeye ve ev temizliği yapmaya kadar değişkenlik gösterebiliyor.

“Ev sahiplerimizin çoğu Airbnb’yi kendileri kullandı ve hemen fazlasıyla adanmışlık gerektirdiğinin farkına vardılar. Bazı durumlarda bir süre şehir dışında oluyorlar ve evlerine göz kulak olacak birilerine ihtiyaç duyuyorlar.”

Limpert aynı zamanda şirketinin hizmet sunduğu mülklerin doluluk oranlarının ortalama olarak yüzde 80 ve üstü olduğunu açıkladı. Bu yüzde şehre göre değişiklik gösterebilen Airbnb oranlarından çok daha yüksek. Örnek vermek gerekirse GuestReady’nin de faaliyet gösterdiği Amsterdam’da yüzde 42, Pariste ise yüzde 58.

Londra temelli GuestReady, bu yeni sermayeyi ürünleri üzerinde çalışmak, mobil uygulamalar geliştirmek ve yeni işe alımlar yapmak için kullanmayı planlıyor.

Etiketler